Gabriela Chrastilová – Smrtí život začíná (Láska mezi kapkami krve)

V Nakladatelství Jota vyšla na konci loňského roku kniha Gabriely Chrastilové Smrtí život začíná s podtitulem Láska mezi kapkami krve. Vyšla v ediční řadě Beletrie pro ženy s nadhledem a jasně dokazuje, že na některé životní problémy je i smrt krátká! A o čem je? Katrina Wolfová je neúspěšná pojišťovací agentka, která to přehání s kofeinem a nikotinem, má pár kil navíc a komplikované vztahy s muži.


Katrina Wolfová je prostě obyčejná třicátnice. Její problémy ovšem nejsou obyčejné, poněvadž Katrina-Rina je upírka. A někdo se snaží ukončit její poklidnou posmrtnou existenci zabodnutím osikového kolíku do srdce. Rina musí uhájit svůj ne-život a zjistit, kdo stojí za spiknutím, které má za cíl změnit poměr sil v upírské populaci Metropole. Rina je sice upírka, ale není tajemná a uhrančivá a nemá ambice stát se erotickým symbolem mládeže.
Kniha rozhodně osloví obdivovatelky Bridget Jonesové, kterou připomíná svou prostořekostí, zmateností a smyslem pro humor. Román je určen především pro ženy (ale i muže), kteří ocení humor a svižně napsané vyprávění s určitou mírou nadsázky. Nadpřirozené prvky mají za úkol spíše pobavit a vytvořit zábavný kontrast k civilnímu pojetí příběhu, který balancuje na pomezí milostné romance a jemné parodie na dnes tak populární vampýrskou tematiku.V románu Smrtí život začíná nechybí romantika, erotika a akce, to vše na pozadí současného velkoměsta.

O autorce
Gauri Chrastilová se narodila 1. března 1978 jako Gabriela. Své křestní jméno si však nyní oficiálně změnila na Gauri. Gauri Chrastilová je mladá spisovatelka, fejetonistka, matka dvou dcer, buddhistka, milovnice všeho indického a nedobrovolná obyvatelka středočeského venkova. Identifikujete ji bez potíží i na ulici, protože je velkou milovnicí sárí (nejstarší běžně nošený oděv na světě, nosí se zejména v Indii, Nepálu, Bangladéši a na Srí Lance). Gauri Chrastilová vyzkoušela mnoho povolání a věnovala se nespočtu koníčků, z nichž nejoblíbenějším je vtipné glosování událostí všedního dne a sepisování příběhů, které se nad ránem rodí v její hlavě. Svoje zkušenosti se zážitky matky na mateřské dovolené začala po narození prvního dítěte publikovat na internetovém serveru pro rodiče Rodina.cz. O dětech pravidelně píše i do časopisu Máma a já a chystá o nich další vážné i nevážné čtení. V Nakladatelství Jota jí v loňském roce vyšla v edici Pro ženy s nadhledem kniha Smrtí život začíná – román s upírskou tematikou. Upíři jsou její literární děti, kterým věnuje přinejmenším stejnou péči jako potomkům reálným, a v současnosti dokončuje další román, kde se objevují její oblíbení hrdinové.

Foto: Nakladatelství Jota