Dvojice Macourek – Born se po letech opět setká

Nakladatelství Albatros uvádí na knižní pulty nový reprezentativní výbor z díla Miloše Macourka – Všichni sloni v orchestru – publikaci, která se jako první vrací i k Macourkově poezii, se kterou v roce 1958 debutoval. Albatros přináší čtenářům po letech knihu, která představuje texty Miloše Macourka v jiném kontextu a s novými ilustracemi Adolfa Borna, z nichž čiší jeho současný styl s živou pestrou paletou barev.


Kniha Všichni sloni v orchestru vznikla na počest Miloše Macourka. Představuje ho jako autora mnoha poloh. Jako milého vypravěče s úžasnou obrazotvorností, velkého humoristu s výjimečným citem pro pointu, ale také lyrického básníka. Čtenáři zde najdou delší texty i drobné miniatury, pohádky pro děti i hlubší prózy, jež si vychutnají i dospělí.
Autor s takřka bezbřehou fantazií a osobitým smyslem pro humor se v této knize po letech znovu setkává se »svým« ilustrátorem Adolfem Bornem, který všechny texty v tomto výboru nově ilustroval. Adolf Born se tak po letech, byť jen zprostředkovaně, opět setkává se spisovatelem, kterému rozumí jako nikdo jiný.
„Jiní kluci mého věku lezli po stromech, stříleli prakem po vrabcích a kradli třešně v sousedovic zahradě, kdežto já jsem žil ve vysněném světě princů a princezen, čarodějů a trpaslíků,“ napsal o sobě před deseti lety Miloš Macourek. Debutoval v roce 1958 sbírkou básní Člověk by nevěřil svým očím, ale proslavil se spíše jako autor knih pro děti a mládež.
Autogramiáda Adolfa Borna se uskuteční v pondělí 23. září 2013 od 17 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze.

Foto: Nakladatelství Albatros