Don Miguel Ruiz – Čtyři dohody – inspirační karty

Musím se přiznat, že knihu Čtyři dohody jsem nečetla, ale často o ní slyším. Mám v plánu si ji pořídit. Znáte to, plánů máme hodně, bez nich by to nebylo ono. Takže když jsem dostala nabídku na recenzní výtisk, nezaváhala jsem a požádala o něj. Jsem moc ráda, že mi nakladatelství Synergie tyto krásné karty zaslalo. Ano, slyšíte dobře, jsou to inspirační karty a přiznávám, že to byla láska na první pohled. Moc se mi líbí. Už jsem se jimi pokochala, přečetla a jsem nadšený majitel tohoto skvělého nápadu.

čtyři dohody
Karty mají výhodu malého formátu s důležitým obsahem, který tím pádem můžeme mít stále u sebe. Jsou určeny těm, kteří přemýšlejí nad tím, co dělají a chtějí to dělat lépe neboli mít život hezčí díky svému přístupu k němu. Věřím, v sílu myšlenky. Bohužel málokdo si to uvědomuje, ale opravdu když na něco moc myslíme, stane se to. Proto je lepší být optimista a mít pozitivní přístup. Mnoho věcí kolem sebe si zjednodušíme.

Balíček obsahuje 48 karet. Každé z následujících čtyř dohod je věnováno dvanáct karet.
1. Nehřešte slovem
2. Neberte si nic osobně
3. Nevytvářejte si žádné domněnky
4. Dělejte vše co nejlépe
Karty jsou takto rozděleny i barevně. Na jedné straně je obrázek + dohoda + heslo a na druhé straně je heslo ve zkratce rozděleno. Namátkou jednu kartu vyberu a co tam mám? Týká se domněnek a zní: »komunikujte jasně«.

„Komunikujte s druhými lidmi co možná nejjasněji. Vyhnete se nedorozumění, smutku a zbytečným dramatům. Kdybychom spolu všichni navzájem komunikovali, aniž bychom hřešili slovem, lidské vztahy by se zcela změnily. Zmizely by války, násilí, nedorozumění.“

Uznejte, že je to pravda. Kolik nedorozumění se stane v obyčejném životě, když se pořádně nevyjádříme a myslíme si, že ten druhý to musí vědět. Zapomínáme, že si navzájem nemůžeme číst myšlenky. To vede často k nedorozuměním, hlavně v partnerském vztahu. Beru to čistě z osobního hlediska a zkušeností. Větu já si myslela, opravdu nemám ráda…
Karty vřele doporučuji. Jsou nádherné nejen vzhledem, ale i moudrým slovem. Já vím, že se mi to kecá, když jsem je dostala. Ale je radost dávat i dostávat. Já je ráda koupím kamarádce, která je naladěná na stejnou notu jako já. Myslím, že je to skvělý dárek. Prostě přej a bude ti přáno. A to je v životě se vším.
Kniha je samozřejmě v plánu…

Foto: Nakladatelství Synergie