Dominik Dán – Noc plná lží

Je pátek odpoledne před koncem pracovní doby a před kriminalisty Richardem Krauzem a jeho parťákem Chosém je vidina příjemného víkendu. Zničehonic je povolá na poradu policejní ředitel a pověří je neodkladným případem: vraždou prostitutky, jíž má být zkompromitován syn prezidenta republiky. Je těsně před novými prezidentskými volbami a sebemenší skandál, natož takovýto, je nežádoucí.


Krauz a Chosé mají na vyřešení tohoto superchoulostivého případu pouhých 24 hodin a jsou ke své práci vyděračsky přinuceni prezidentskou ochrankou, která jim nadiktuje, jak mají postupovat. Dvojice detektivů má ovšem na tuto kauzu jiný názor a řeší jej po svém a s pomocí nečekaných spojenců z místního podsvětí. A náhodná vražda se změní v dramatický souboj jejich důvtipu se silnou politickou mocí, jež chce gangstersky zvrátit řízení státu.

O autorovi
Dominik Dán (1955) je autorem řady čtenářsky nesmírně úspěšných kriminálních románů, jejichž děj se odehrává v naší nedávné minulosti. Případy, které řeší hlavní hrdina, se skutečně staly, a autor je zpracovává na základě vlastní profesní zkušenosti. Jeho příběhy dýchají autentičností a důvěrnou znalostí kriminalistické práce, jsou psány s výrazným smyslem pro humor a mají švih a spád.
Dominik Dán se též autorsky podílel na slovensko-českém koprodukčním televizním seriálu Kriminálka Staré Město, inspirovaném kriminálními případy v prostředí Bratislavy. Nakladatelství XYZ dosud vydalo detektivky Kapitán Smrt, Bestie, Cela 17 a připravují se další (na rodném Slovensku autor publikoval tituly Popol všetkých zarovná, Nehanebné neviniatko, Sára, Cela číslo 17, Hriech náš každodenný, Knieža Smrť, Noc temných klamstiev, Mucha, Mucholapka).

Foto: Nakladatelství XYZ