Darcey Bussellová – Malá baletka: Ela a skleněný střevíček

Moc hezká knížka pro malé holčičky. Už na první pohled je láká obalem, kde vynikají stříbrné třpytící hvězdičky s holčičkou, která drží střevíček. Myslím, že je to moc povedený obal knihy, který vybízí, abychom ho vzali do ruky a začali číst.


Je to již čtvrté dobrodružství malé holčičky Ely, která miluje balet. Od své učitelky madam Za-zy dostala kouzelné červené baletní střevíčky. Když si je obuje, přenesou ji do Země kouzel. Našla si tam přítelkyni Švestkovou vílu i nepřítele Myšího krále. Tentokrát ji zanesou k Popelce, která potřebuje pomoc. Odmítla pozvání od Myšího krále a ten ji za trest vrátil do minulosti v den plesu a ten den se opakuje pořád dokola. Ela s pomocí Švestkové víly dokáže zlé kouzlo zlomit. A vrací se domů s dárkem a nápadem jaký tanec zatančit pro svou učitelku k jejím narozeninám.
Je to příběh tak akorát dlouhý a jednoduše psaný, aby ho zvládly přečíst začínající čtenáři. Jsou tam velká písmena a celá kniha je oživena ilustracemi k příběhu. Celkový dojem z knihy je moc milý, myslím, že se bude líbit i dětem.

Foto: Nakladatelství Mladá fronta