Dan Kieran, Tom Hodgkinson – Kniha líných radostí

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Beletrie: Dan Kieran, Tom Hodgkinson – Kniha líných radostí. Neokázalý návod, jak se dobrat »skutečného« štěstí. Kniha líných radostí je skvělý regenerační prostředek pro všechny unavené, stresované a obtížemi moderního života vyčerpané čtenáře.


Dan Kieran a Tom Hodgkinson, dnes již zavedený britský spisovatel, kterého čeští čtenáři dobře znají prostřednictvím knih Líný rodič, Jak být líný, Jak být volný a Staré dobré časy, připravili skromně působící, ale mimořádně příjemnou a čtivou knížku úvah, postřehů a rad, jak si co nejlépe užít život. Spolu s dalšími jedenácti autory z okruhu Hodgkinsonova časopisu Idler nabízí nový, neotřelý pohled na lenošení, jež se v jejich podání stává cestou ke skutečně hlubokým prožitkům a jedinečným způsobem uvažování o světě.
Pomocí krátkých, vtipných a současně hloubavých glos oslavují obecně opomíjené činnosti a věci, které moderní společnost vytlačila na samotný okraj našeho vědomí. Vysvětlují, jak si užít posezení na lavičce, bloumání, koukání, lelkování, házení žabek, snění, odpoledního šlofíka nebo vycházku s dětmi. Nemoralizují ani nepoučují. Nabízejí svůj pohled na skutečně důležité hodnoty, bez nichž se z života stává otupující všednodennost.
Kniha líných radostí je výzvou k aktivnímu životu, jehož hlavním smyslem je hledání radosti a štěstí.

pevná vazba bez přebalu / 216 stran / cena 248 Kč

„Osvobozující připomínka, že skutečné potěšení se skrývá v docela obyčejných, přirozených věcech, v ranním milování stejně jako házení žabek.“
The Bookbag

„Zábavná, elegantně napsaná kniha, která vás přesvědčí o přednostech pozdních opileckých návratů či prohrabávání ohně.“
Steven Poole, The Guardian

O autorech:
Dan Kieran (1975) je zástupce šéfredaktora časopisu Idler (Lenoch), jehož zakladatelem a šéfredaktorem je Tom Hodgkinson. Dan rovněž píše a jako jeden ze spoluzakladatelů se angažuje ve vydavatelské platformě Unbound financované z dobrovolných příspěvků. Spolupracoval na řadě knih a pravidelně přispívá do Observeru, Sunday Times, Daily Telegraphu, Timesů a Guardianu. V roce 2008 se podílel na půlhodinovém programu pro stanici BBC Radio 4 s názvem Tři muži v mlékárenské dodávce (Three Men In A Float).

Tom Hodgkinson (1968) je britský spisovatel, šéfredaktor časopisu Idler (Lenoch) a autor knih Líný rodič, Jak být líný, Jak být volný a Staré dobré časy, v nichž čtenáře seznamuje se svou životní filozofií založenou na hlubokém prožitku z lenošení, které povyšuje na „aktivní nicnedělání“. Přispívá do Sunday Telegraphu, Guardianu a Sunday Times a velmi oblíbené jsou jeho rodičovské sloupky v deníku Daily Telegraph. V současnosti žije s rodinou na farmě v hrabství Devon na jihozápadě Anglie. Pravidelně navštěvuje Českou republiku.

Již vyšlo:
LÍNÝ RODIČ
Také máte pocit, že jste se stali otroky svých dětí?
Z přehnaně zaníceného rodičovství však vede cesta ven. Existuje
jednoduché řešení, které váš život učiní snazším a finančně méně náročným,
život vašich dětí učiní radostnějším a navíc vám pomůže vychovat děti šťastné a soběstačné. Toto řešení autor knihy nazývá »líné rodičovství« a jeho mantra zní jednoduše: „Nechte je být.“ Líný rodič je totiž dobrý rodič.

JAK BÝT LÍNÝ
Nicnedělání je dřina
Když vás ráno budík vytrhne ze spánku, máte pocit, že byste nejraději zůstali zachumlaní v teplé posteli, četli si knížku, usrkávali šálek kávy a celý den jen tak lenošili? Tom Hodgkinson, zakladatel časopisu Idler (Lenoch), si to nepřeje, on to dělá. Od tohoto milovníka svobody a umění nicnedělání vychází nikoliv jen obyčejná kniha, nýbrž přímo protilátka proti naší prací posedlé kultuře. V knize Jak být líný Tom Hodgkinson předkládá učenou a zároveň rozverně podanou obhajobu nového způsobu života, který může praktikovat každý bez výjimky – žít šťastně nicneděláním.

JAK BÝT VOLNÝ
Užívejte života naplno
Napadlo vás někdy, proč každé ráno vstáváte za kuropění, zařadíte se autem do kolony a jedete do zaměstnání? A má vaše práce vůbec nějaký smysl? A proč na vás ze všech stran útočí spotřební kultura nevalné kvality? Prolétla vám hlavou myšlenka, zda snad přece jen neexistuje lepší, svobodnější a šťastnější způsob života?
Jestliže ano, pak tato kniha je určena právě vám.

STARÉ DOBRÉ ČASY
Praktická příručka moderního hospodáře aneb jak se o sebe postarat
Staré dobré časy jsou další prací české veřejnosti velmi dobře známého britského spisovatele Toma Hodgkinsona, jehož předchozí knihy Líný rodič, Jak být líný a Jak být volný (všechny vydalo Nakladatelství JOTA) sklidily mimořádný úspěch. Hloubavostí, humorem, filozofickým vhledem a především neotřelým přístupem k životu zaujaly všechny, kteří hledají způsob, jak uniknout z ubíjející všednodennosti moderní společnosti, která se podle autora nedokáže vymanit ze slepé uličky, v níž vlastní vinou uvízla.

Foto: Nakladatelství Jota