C. D. Payne – Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla

V Nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Beletrie: C. D. Payne – Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla. Další nálož nekompromisního humoru od autora Mládí v hajzlu.


Helena je ve všech směrech průměrná americká žena v domácnosti a její život je nuda, bída, šeď, prostě opruz. Mládí zmizelo nenávratně v dál, povinnosti hospodyňky ji ani v nejmenším neuspokojují a s manželem už roky nic není, ten suchopárný právník dávno vyměnil sex za golf.
Matka žijící v domově důchodců je senilní a většinou si Helenu plete se svou vlastní sestrou. Děcka si na maminku vzpomenou, jenom když potřebují peníze, a čím jsou starší, tím jich potřebují víc. A když tak Helena vidí ty příšerné týpky, se kterými se její dcery tahají, začíná uvažovat o tom, že si pořídí kulovnici.
Cesty osudu jsou ale nevyzpytatelné a mnohdy nečekané.

brožovaná vazba / 304 stran / cena 288,- Kč / Vychází i jako e-kniha

O autorovi:
C. D. Payne (1949, Ohio) je americký volnomyšlenkář a spisovatel. Proslavil se především sérií kultovního deníku Mládí v hajzlu. Vystudoval historii evropských zemí na Harvardu, poté se živil jako redaktor, grafik, reklamní textař, fotograf aj., měl asi třicet zaměstnání a žádné se mu podle jeho slov nelíbilo. V současné době se věnuje provozu svého nakladatelství Aivia Press, muzeu karavanů a psaní beletrie. Žije v Sonoma County, severně od San Franciska. V nakladatelství Jota dále vyšly knihy: Holubí mambo (1999), Americké krásky (2006), Neviditelný (2012).

Podívejte se na trailer ke knize:

C. D. Payne v češtině:
MLÁDÍ V HAJZLU 1 – 6
Série, kterou se nebojíme označit jako kultovní!
Ďábelsky inteligentního puberťáka Nicka Twispa a jeho dlouho smolnou, nicméně finálně triumfálně úspěšnou cestu za ztrátou panictví a nabytím dospělosti, netřeba představovat.

MLÁDÍ FURT V HAJZLU
Rozvětvené rodiny Twispů i Saundersů znovu na scéně, tentokrát přímo pod světly ramp – v Hollywoodu. Nickovi, Sheeni, Trentovi a dalším chvalně či nechvalně známým postavám přibývá konkurence v podobě jejich nezvedených potomků, pro něž je vzpoura proti rodičům a ztráta panictví tím nejzásadnějším životním úkolem.

NEVIDITELNÝ
Sedmatřicetiletý Axel Weston, nezaměstnaný novinář v Los Angeles, v rozvodovém řízení a finančně na dně, jednoho dne čirou náhodou objeví způsob, jak se stát neviditelným. Této překvapivé schopnosti začne záhy využívat ve vlastní prospěch; nejdříve krádežemi v obchodech, neplacením v restauracích či špehováním druhých lidí (včetně své odloučené manželky), poté snahou vybudovat si kariéru špičkového paparazziho.

AMERICKÉ KRÁSKY
Patnáctileté sestry Toni a Cara jsou identická dvojčata, což samo o sobě nabízí v momentě, kdy začínají navazovat první milostné vztahy a pokoušejí se najít vlastní identitu, nepřeberné množství komických situací. Oběma sestrám ale život nekomplikuje jen dospívání a rozdílné povahy, ale i fakt, že jejich otec – pokrytecký pastor baptistické církve – se rozhodne kandidovat na viceprezidenta USA za Republikánskou stranu.

HOLUBÍ MAMBO
Co si myslí holubi, které banda ochránců přírody odvleče z útulné laboratoře, kde se ve jménu vědy zcela spokojeně učí kouřit, opíjet a přejídat, aby se zjistily účinky téhož na lidský organismus, vám vynalézavě a vtipně tlumočí autor oblíbeného románu Mládí v hajzlu. Z neuvěřitelného kolotoče vyjdou holubi smířeni s faktem, že jsou zřejmě přece jen ptáci, a dokonce na to začnou být hrdi.

Foto: Nakladatelství Jota