Blake Crouch – Městečko Pines

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Beletrie: Blake Crouch – Městečko Pines. Wayward Pines je poklidné malé americké město, jakých najdete v Idahu desítky. Ale jen na první pohled. Agent tajné služby Ethan Burke do něj přijíždí hledat dva pohřešované federální agenty. Úkol je jasný a zcela odpovídá práci, na jakou je Burke zvyklý. Netuší však, že ho ve zdánlivě idylickém městečku čeká řada nepříjemných překvapení.


Po vážné automobilové nehodě skončí v nemocnici. Od místního psychiatra se dozví, že utrpěl poranění mozku a že rozhodně nemůže opustit nemocnici. Ethan ho neuposlechne a bez peněz a bez dokladů vyráží do města, aby se pustil do vyšetřování. Naráží na neochotu místního šerifa a řadu podivných osob, z nichž žádná není tím, kým se zdá. Nemůže se spojit se svými nadřízenými ani s manželkou a stále jasněji si uvědomuje, že se ocitl ve světě, jemuž nerozumí a v němž se necítí ani trochu bezpečně. Vše se ještě víc zkomplikuje, když konečně nalezne znetvořené tělo jednoho z agentů. Burke ví, že je načase zmizet, ale současně tuší, že na útěk je už pozdě. Nezbývá než bojovat a snažit se zachránit alespoň holý život.
Městečko Pines nadchne všechny fanoušky Stephena Kinga i milovníky Lynchova seriálu Městečko Twin Peaks, jímž se Crouch nechal podle svých vlastních slov inspirovat.
A nejen je.

Městečko Pines
Originální název: Pines
Napsal: Blake Crouch
Přeložil: Jan Sládek
pevná vazba s přebalem, 384 stran, cena: 348,- Kč

„Městečko Pines je přesně ten typ knihy, s níž zůstanete vzhůru až do rána a budete se muset hodně nutit, abyste šli do práce.“
Mysterious Reviews

O autorovi
Blake Crouch se narodil v roce 1978 a na University of North Carolina – Chapel Hill vystudoval angličtinu a tvůrčí psaní a během pěti let od ukončení školy vydal první dvě knihy. Od té doby mu vyšlo dalších osm románů a také řada novel a povídek, z nichž mnohé byly zařazeny do různých antologií americké thrillerové a hororové literatury. Jeho romány Fully Loaded, Run a Stirred se dostaly mezi deset nejprodávanějších knih internetového obchodu Kindle Store. O thrillery Blakea Crouche se zajímají i velká filmová studia, z nichž několik již zakoupilo filmová práva. V současné době žije v Durangu ve státě Colorado.

Foto: Nakladatelství Jota