Ann Patchettová – Země divů

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Beletrie: Ann Patchettová – Země divů. Nádherný exotický román odhaluje v srdci amazonského pralesa šokující tajemství. Nejnovější dílo autorky oceňovaného románu Bel Canto (2001).


Napínavý příběh s tajemstvím. Když zemře spolupracovník doktorky Mariny Singhové, po němž zůstane manželka a tři děti, vydává se Marina do amazonské džungle zjistit, proč a zda vůbec Anders Eckman vlastně zemřel. Pravdu o přítelově smrti se dozvídá na přísně utajené vědecké základně při ústí řeky Rio Negro do Amazonky, kde záhadná a nevyzpytatelná doktorka Annick Swensonová vyvíjí svůj ambiciózní, přelomový lék, a to i za cenu překročení hranic lékařské etiky. Marina, někdejší studentka charismatické, ale autoritativní a despotické doktorky Swensonové, musí opakovaně čelit nástrahám smrti. Bude si muset poradit s nebezpečnou anakondou i s kanibalským kmenem amazonských indiánů.

pevná vazba s přebalem / 424 stran / cena 378,- Kč

„Znamenitě napsaný román. (…) Pojetí Ann Patchettové je nádherné a zároveň strašidelné a exotické. Patchettová ukazuje své mimořádné nadání přenést hrůzostrašnost a podivuhodnost amazonské džungle do života civilizované společnosti. Charaktery postav jsou výtečně propracované. (…) Dojemné a podmanivé.“
Library Journal

O autorce
Ann Patchettová (1963) se narodila v Los Angeles, žije a pracuje v Nashvillu. Její matka Jeanne Rayová je též úspěšnou spisovatelkou. Ann Patchettová obdržela Guggenheimovo stipendium a roku 1994 jí byla udělena cena Nashville Baner Tennessee Writer of the Year. Také jejím dílům byla udělena řada cen. Za autorčin přelomový román je považováno Bel Canto (2001) ověnčené cenami PEN / Faulkner Award a Orange Prize for Fiction. Na cenu Orange Prize byla dále nominována její díla The Patron Saint of Liars (1992, zfilmováno 1998, česky Život ve lži), Taft (1994, udělena cena Janet Heidinger Kafka Prize předávaná za žánr fikce), The Magician´s Assistant (1997) či Run (2007). Země divů (State of Wonder, 2011) je její nejnovější román.

Foto: Nakladatelství Jota