Andre Agassi – Open (Otevřená zpověď)

V Nakladatelství Jota vyšel dotisk úspěšné knihy z řady Biografie Andre Agassi – Open (Otevřená zpověď). Jedná se o mimořádně otevřenou výpověď vynikajícího tenisty nedávné minulosti o vlastním životě! Autobiografie Andreho Agassiho je zkrátka upřímnou výpovědí jednoho z nejlepších tenistů nedávné minulosti.


Agassi se šokující otevřeností popisuje svůj tenisový i soukromý život, a to od raného dětství, kdy ho – stejně jako předtím jeho sourozence – přivede tyranský otec k tenisu a nutí dennodenně trénovat. Z Andreho vyroste zázračné tenisové dítě, k tomuto sportu však cítí hlubokou nenávist.
Kniha představuje pronikavou sondu do duše i mysli mladého muže, kterému nebylo dopřáno normální dětství a musel se vyrovnávat s dominantním otcem i sám se sebou a posléze vzdorovat slávě, ztrátě soukromí, zájmu médií, která ho oslavovala i odsuzovala. V tomto nekonečném boji hledá smysl svého života a často uvažuje o konci kariéry.
Agassi do nejmenších detailů analyzuje sám sebe, své niterné pocity, své tápání sportovním i soukromým životem. Obšírně se zmiňuje i o svých blízkých, přátelích, spolupracovnících a soupeřích (především o Petu Samprasovi), striktně se však vyhýbá jakýmkoli bulvárním podrobnostem.
Kniha je napsána svérázným, ale fascinujícím stylem; vše se v ní odvíjí v rychlém tempu, s téměř filmovým vyobrazením detailů z autorova života.
Andre Agassi (1970) se zařadil mezi nejlepší tenisty všech dob; profesionálně hrál tenis v letech 1986 až 2006. Opakovaně byl světovou jedničkou, získal osm grandslamových titulů a v roce 1996 olympijské zlato. Po ukončení sportovní kariéry se naplno věnuje své charitativní nadaci a škole pro děti ze sociálně slabých rodin, kterou založil v rodném Las Vegas. Tam v současnosti žije společně s manželkou Stefanií Grafovou a dvěma dětmi.

Foto: Jota.cz