Premiéra prvního evropského 3D filmu V peřině

Slavnostní premiéra hudební komedie V peřině, jejímž hlavním partnerem je televize Nova, se uskutečnila ve středu 15. června 2011 v pražském kině CineStar Anděl. První český film, kompletně připravovaný ve formátu 3D, zřejmě nemá doposud obdoby v celé Evropě. Večera se zúčastnila i tvůrčí a herecká delegace v čele s režisérem Františkem Antonínem Brabcem, Lucií Bílou a Karlem Rodenem.


Televize Nova je hlavním partnerem unikátního filmového projektu V peřině, jehož slavnostní premiéra se uskutečnila ve středu 15. června 2011 v pražském CineStar Anděl a právě dnes bude uveden do kin. Rozverná letní hudební komedie V peřině, kterou napsal spisovatel a scenárista Miroslav Adamec a natočil kameraman a režisér František Antonín Brabec, je prvním českým filmem, který byl kompletně připravován ve 3D.


Efektní podívanou slibuje nejen poctivý a plnokrevný 3D formát, ale i celý nový svět, skrytý v peřině, kde se část filmu odehrává a který vznikl kompletně v počítači. Na projektu se podílela řada významných osobností, mimo jiné v něm zazní i melodie, které exkluzivně pro ni složil zesnulý skladatel Karel Svoboda. „Celovečerní hraný film, připravovaný kompletně ve 3D, natáčený na 3D kamery a uvedený v kinodistribuci, se nám v evropském měřítku zatím nedaří dohledat,“ uvádí 3D konzultant projektu Jan Buriánek. Proto tvůrci prosí o pomoc s hledáním celovečerního hraného 3D filmu, vytvořeného a produkovaného v Evropě. Pokud by hledání nebylo úspěšné, film V peřině by se stal prvním takovým počinem na evropském kontinentu.


Snímek v rozverném letním stylu slavného muzikálu Mamma Mia, s Meryl Streep v hlavní roli, pohladí diváka uvolněnou atmosférou, kdy všichni tančili rock’n’roll a po ulicích jezdily růžové cadillaky. Ožívají v něm dobré i zlé sny, ukrývající se v našich peřinách. Hudební dobrodružství vyvrcholí přímo
v magickém polštářovém světě snů. Zazní v něm 22 původních skladeb. Hudbu a většinu písní složil René Rypar, skladatelskou sestavu ale doplnilo i několik unikátních hostů. Dvě skladby složila pro film skupina Kabát, čtyři a půl roku po smrti legendárního skladatele Karla Svobody zazní ve filmu melodie, které pro »Peřinu« exkluzivně složil.


Velkolepé je i obsazení komedie. Téměř na dosah ruky v něm zpívá a tančí kurážná, a možná trošku potrhlá Lucie Bílá, jeden z nejvýraznějších herců současné střední generace Karel Roden se představí tak, jak jsme ho určitě ještě nikdy neviděli. Silnou sestavu tvoří i Jiří Mádl, Anna Stropnická, čerstvá držitelka Českého lva Eliška Balzerová, Bolek Polívka, Nikol Moravcová, Arnošt Goldflam, Nina Divíšková i představitelé dětských postav Amelie Pokorná a Matěj Převrátil.

Foto: TV Nova / Mediafax