Premiéra celosvětového fenoménu Hunger Games: Síla vzdoru se již blíží

Očekávaná první část dalšího dílu celosvětového fenoménu Hunger Games, tentokrát s názvem Síla vzdoru, se blíží! V tomto díle získává boj o přežití na intenzitě, postavy se dál rozvíjí a odhalují svůj pravý charakter. Prezident Snow ví přesně, jak dostat Katniss tam, kam chce! Když jí ukáže Peeta v televizi po jeho boku, Katniss se pustí do boje a pro jeho záchranu udělá cokoli. I když bude muset rozpoutat nebo dokonce stát v čele revoluce. Ale kdo ví, jestli je Peeta zrádce a přeběhlík nebo je držen jako vězeň v Kapitolu. V nové roli prezidentky Coinové se objeví jedna z nejvyhledávanější dramatických hereček současnosti, Julianne Moore. Na film do kina můžete zajít již 20. listopadu.


Válka zde přináší oběti na obou stranách a rozdíly mezi dobrem a zlem se stále více stírají. I přes všechna očekávání přežila Katniss Hladové hry hned dvakrát za sebou. Nyní však prožívá nejtěžší období svého života. V zemi Panem vypuklo povstání a Kapitol chce pomstu! Za nepokoje by měla zaplatit právě Katniss. Jelikož prezident Show dal najevo, že v bezpečí nebude vůbec nikdo, cena za připravovanou revoluci může být hodné vysoká!
Divák stejně jako Katniss v tomto dílu pozná zcela jiné prostředí, o kterém ani nevědí, že existuje. Je to zbytek z Okrsku 13, ve kterém se Katniss musí naučit žít, nelze zde lovit ani vyjít ven. Je to jen hluboké temné podzemí. Tvůrci filmu tak pro diváky připravili dva naprosto odlišné zrcadlové obrazy. V bohatém Kapitolu je mnoho křiklavých odstínů a zářivého světla zatímco podzemní město je vykresleno jako tmavé a strohé víceúrovňové bludiště, které působí až klaustrofobicky. „Střetnutí těchto dvou světů byla opravdu designérská výzva,“ říká designér Phil Messina. Titulní píseň názvem Yellow Flicker Beat k tomuto dílu složila mladá a talentovaná zpěvačka Lorde:

K tomuto dílu vypustila mezinárodní zábavní společnost Lionsgate virální video, kde je právě Peeta po boku ředitele Snowa, z jehož úst můžete slyšet hlavní motto virálního videa, v originále tedy: „Panem today, Panem tomorrow, Panem forever.“

Celosvětová premiéra tohoto dílu se uskuteční v Londýně, a to již 10. listopadu, čeští fanoušci si však ještě budou muset dalších deset dní počkat, neboť v českých kinech je premiéra plánována až 20. listopadu. V hlavní roli se můžete těšit na Jennifer Lawrence (Katniss Everdeen), Joshe Hutchersona (Peeta Mellark) a Liama Hemswortha (Gale Hawthorn). V dalších rolích se objeví Julianne Moore, Donald Sutherland, Sam Claflin, Robert Knepper, Jeffrey Wright a další.

Upoutávku na tento zatím poslední díl k vidění zde:

.

Viral video:

Foto: www.presscode.cz