Pražské kino Bio Oko se změní na Bistro Ramen

Od čtvrtka 24. do neděle 27. května se letenské kino Bio Oko promění na japonské bistro. Ve spojení s šéfkuchaři z pražské pop-up restaurace Miska Ramen se zde bude několikrát denně servírovat tradiční pokrm ze země vycházejícího slunce. K tomu budou diváci moci v předpremiéře sledovat nový japonsko-singapurský snímek Bistro Ramen, který se do běžné distribuce dostane až v půlce června.

Bistro Ramen

„Když jsme film Bistro Ramen viděli poprvé, tak kromě toho, že nás potěšil a dojal, nám způsobil nezvladatelnou chuť na ramen. Nevzpomínám si na mnoho jiných snímků, který by o jídle vyprávěly tak barvitě, zábavně a láskyplně. Předpokládám, že diváci na tom budou po filmu s chutí na nudle podobně. V Tokiu si ramen můžete dát ve více než dvaceti tisících bistrech, v Praze aby člověk takové místo pohledal. A proto jsme se rozhodli ono hledání zjednodušit,“ říká ředitel Bia Oko David Beránek.

Ramen si v Biu Oko budete moci objednat ve všech tradičních variantách, a to jak se silným vepřovým nebo kuřecím vývarem, tak ve vegetariánské verzi. „Často se mylně říká, že jde o polévku Že to tak není divákům osvětlí film Bistro Ramen, který pojednává o mladém šéfkuchaři Masatovi. Tomu život přichystá nečekanou zkoušku v podobě cesty do Singapuru. Ve městě plném chutí a vůní pozná víc než jen lahodné recepty a rodinná tajemství, ale také to, že jídlo má zvláštní moc sbližovat lidi a napravovat dávné křivdy. A že láska prochází ramenem,“ říká Jan Noháč z distribuční společnosti Aerofilms, která snímek do českých kin uvádí od 14. 6.

Kompletní program projekcí v pražském Biu Oko včetně menu a možností rezervací najdete na: https://www.biooko.net/bistroramen/

Miska Ramen je pražská pop-up restaurace zaměřená na japonské nudle ramen: „Jsme nadšenci do vaření a milujeme asijskou kuchyni. Ramen jsme si oblíbili před několika lety, ale v Praze nám tohle skutečně dobře uvařené jídlo chybělo. Pak jsme se vydali do Japonska, kde se náš šéfkuchař, kromě objevování této fascinující země, ramen naučil vařit ve specializované škole v japonské Osace. Do Prahy chceme originální a poctivý ramen přinést,“ říká Stanislav Baláž, šéfkuchař Misky Ramen, jehož pokrmy budou návštěvníci Bia Oko konzumovat.

 

Podívejte se na spot k celé akci zde:

https://youtu.be/lIENJlje7ZY

 

Foto: Kino Bio Oko