Legendární Dvaadvacítka poprvé na velkém plátně

V sobotu 11. listopadu večer od 20.30 hodin proběhne v pražském kině Bio Oko za účasti tvůrců maraton třinácti dílů satirického televizního seriálu Dvaadvacítka. Večer bude věnován dvěma zesnulým protagonistům Dvaadvacítky Jiřímu Ornestovi a Josefu Žluťákovi Hrubému.

AKF_3711

Projekci uvedou režisér Martin Vadas, producent České televize Jan Štern a scenárista a hlavní duše celého projektu herec, moderátor a publicista Jan Kraus. „Dvaadvacítka je »památníkem« svobodného dovádění v České televizi. Byla zrušena pro »kolísavou úroveň« a od té doby jsem kolísat nepřestal. Jsem rád, že Bio Oko je ochotné se na chvíli rozkolísat s námi,“ říká Jan Kraus.

Maratonu bude předcházet slavnostní jízda historickou tramvají. Ta odstartuje v sobotu 11. listopadu v 18 hodin ze zastávky »Žluťáková« (Zvonařka) a projede Prahou, aby svou cestu zakončila na stanici »Ornestova« (Kamenická) jen pár metrů od kina Bio Oko. Partnerem celé akce je Dopravní podnik hlavního města Prahy.

Dvaadvacítka

Dvaadvacítka pro mě znamenala každodenní vyčerpání, ale zejména radost z práce s chytrými a kulturními lidmi, skvělými autory i herci, které bavilo jejich výsostně profesionální kreace kombinovat s jinak zajímavými neherci, kteří představovali skvělé typy, dva roky smíchu,“ shrnuje režisér projektu Martin Vadas.

Po boku tvůrců se v pražském kině Bio Oko představí a na pořad a jeho představitele zavzpomínají také divadelní režisér a dramatik Ladislav Smoček a přítel výše zmíněných herec Bohumil Klepl.

Tzv. sklizeň netradičního humoru s investigativní trojicí reportérů Janem, Jiřím a Josefem vznikala podle námětu a scénáře Jana Krause a Jiřího Ornesta. Na obrazovkách České televize se vysílala od roku 1998 do roku 1999.

Autorem plakátu je grafický designér Bohdan Heblík.

Foto: Kino Bio Oko