Bláznivá komedie WesternStory je už v kinech!

Bláznivá česká komedie WesternStory, jejímž hlavním mediálním partnerem je televize Nova, byla včera uvedena do kin po celé České republice. Legendární Pony Express dopravil ve středu do naší metropole premiérovou kopii filmu, kterou večer zhlédli hosté slavnostní české premiéry v pražském Slovanském domě.


Po strastiplné cestě moravskými a českými luhy a háji a na závěr i přímo centrem hlavního města dorazil předevčírem do centra Prahy legendární Pony Express, který přivezl premiérovou kopii bláznivé westernové komedie WeternStory.

Po světové premiéře, jež se konala 11. května 2011 na »místě činu« – v moravských Boskovicích, a moravské, kterou zhlédli diváci o den později v Brně, se dílo scenáristy a režiséra Jaroslava Pešky předevčírem ve Slovanském domě slavnostně představilo i českému publiku. Včera byl film uveden do kin po celých Čechách.


Po téměř půlstoletí od zrodu legendární hudební komedie režiséra Oldřicha Lipského Limonádový Joe se s WesternStory konečně znovu vracejí do české filmové tvorby i drsní muži s kolty, zavěšenými proklatě nízko, a stetsony vraženými do čela, odvážný kankán v zakouřeném saloonu, křehké krásky v sexy krinolínách, divocí indiáni, proradní padouši i nesmrtelní hrdinové.

Hlavní postavu ztvárnil Mário Kubec, kromě něj však určitě potěší i skvělé výkony jeho hereckých kolegů, od představitele notorického sukničkáře Petra Vondráčka přes neodolatelnou krásku Veroniku Kubařovou a padoucha Pavla Zedníčka až po svérázného barmana Bohumila Klepla a legendárního Pavla Landovského.

Na své si přijdou i fanoušci původního českého sitcomu televize Nova Comeback, pro něž jistě vytvoří pomyslnou třešničku na komediálním dortu seriálová představitelka Ivy Kristýna Leichtová a »Lexa« Matouš Ruml.


Film se natáčel v nefalšovaném westernovém městě v Boskovicích. Jeho producentem je Martin Kořínek, který spolupracoval mimo jiné na filmech Rafťáci, Tmavomodrý svět, Milenci a vrazi či Snowboarďáci.

Kameraman WesterStory Asen Šopov nasnímal filmy Pějme píseň dohola, Želary a jako kameraman druhého štábu spolupracoval na úspěšném akčním thrilleru Wanted, který se mimo jiné natáčel i v České republice.

Foto: TV Nova