3 dny na zabití

Ethan Renner celý život pracoval jako agent tajné služby. Byl jeden z nejlepších. Nyní se rozhodl skončit a věnovat se tomu, co kvůli práci musel odsouvat na vedlejší kolej – své rodině. Vždy se totiž dokázal efektivněji postarat o nebezpečné zločince než o svou dceru.


Jeho manželka Christine odjíždí pracovně do Londýna a Ethan má poprvé sám na starost svou dospívající dceru Zoey. Netuší, že bývalý zaměstnavatel s ním má jiné plány…
Tajná služba se na něj obrací s poslední zakázkou. A protože v sázce je nejen osud světa, ale i Ethanův život, tenhle úkol Ethan nemůže odmítnout. Má tři dny na to, aby zneškodnil světově nejhledanější teroristickou organizaci a zároveň se os-vědčil jako dokonalý a starostlivý otec.


Akční thriller 3 dny na zabití režíroval zku-šený McG, který své schopnosti v tomto žánru prokázal filmy jako Charlieho andílci, Terminator Salvation či Tohle je válka!. V roli stárnoucího agenta se na plátna kin vrací ve velkém stylu stále okouzlující Kevin Costner. Roli jeho dcery Zoey ztvárnila mladá Hailee Steinfeld, která byla v roce 2010 nominována na Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli v dobrodružném westernu Opravdová kuráž.

Podívejte se zde na trailer:

3 dny na zabití
Premiéra: 17. 4. 2014
Produkce: USA / Francie
Formát: 2.35 : 1, Dolby Digital, 2D digital, 35mm kopie, české titulky
Žánr: akční, krimi
Stopáž: 117 minut
Přístupnost: nevhodný do 12 let
Režie: McG
Scenář: Adi Hasak, Luc Besson
Kamera: Thierry Arbogast
Střih: Audrey Simonaud
Hudba: Guillaume Roussel
Hrají: Kevin Costner, Hailee Steinfeld, Connie Nielsen a další.
Internet: www.bioscop.cz

Foto: www.bioscop.cz