Trnavský a Munzarová – sex na jevišti!

Divadlo Kalich a Divadelní spolek Frída uspořádají 7. dubna 2011 v 19 hodin v Divadle Kalich autorské představení nositele Ceny Alfréda Radoka 2000 Sex, drugs, rock & roll. V pozoruhodném představení hrají Radim Novák, Bára Munzarová a Martin Trnavský, kteří jsou partnery i v soukromí.


Velmi úspěšné autorské představení roku 2000 – Sex, drugs, rock & roll, nositele Ceny Alfréda Radoka za nejlepší autorský divadelní text v témže roce – Dodo Gombára, se objeví v Praze. Dodo Gombár, absolvent VŠMU v Bratislavě, získal několik mimořádných ocenění na mezinárodních divadelních festivalech, působil na jedné z nejprestižnějších světových divadelních škol v New Yorku a uvedl dvě představení na samotné Broadwayi, kam ho pozval Archer King, agent hollywoodských hvězd – Bruce Willise, Michaela Douglese, Demi Moore a dalších.
Základní linií hry Sex, drugs, rock & roll je jednoduchý příběh neúspěšného mladého herce Jimmyho, který se na základě vlastních názorů na život a svobodného myšlení ocitne na periférii společnosti a uměleckého světa. Žije si svým vyrovnaným a spokojeným životem až do chvíle kdy… Zoufale začíná vyhledávat různé castingy, což znamená setkávat se s lidmi, kterými opovrhoval. Příběh hry začíná ve chvíli, kdy se Jimmy rozhodne zúčastnit dalšího z konkursů. Navzdory jeho nesporného talentu a šarmu dostane roli někdo jiný, někdo, kdo je v příbuzenském vztahu s režisérem.


Do jednotlivých fragmentů vstupují mimo hlavního hrdiny i různé jiné charaktery, jako například: bohatý soused Bobby, slovenský režisér, opilec, žebrák, Jimmyho přítelkyně. Nejvýraznější zvláštností projektu Sex, drugs, rock & roll, je fakt, že všechny postavy ztvárňuje jeden herec. Tato koncepce poskytla možnost vytvořit mimořádně zajímavý inscenační tvar s použitím různých výrazových prostředků jako – dramatický text, hudba, tanec, prvky pantomimy, zpěv… S patřičnou dávkou nadhledu a sarkasmu se nám – podařilo vymodelovat produkt, který je možné označit termínem »syntetické divadlo«. V představení se objeví tři herci: Martin Trnavský, Radim Novák a Bára Munzarová

Sex, drugs, rock & roll
Scénář a režie – Dodo Gombár
Scéna a kostýmy – Martin Trnavský, Dodo Gombár
Hudba – David Rotter
Hrají – Martin Trnavský, Radim Novák a Bára Munzarová
Styl – tragikomedie
Délka – 140 minut s přestávkou
Termín – 7. 4. 2011 v 19 h., Divadla Kalich, Jungmannova 9, Praha 1
Cena – 290 korun

Foto: Divadelní spolek Frída