Tramtarie v Olomouci patří v říjnu malým i velkým dětem

Ten, kdo má rád pohádky, měl by se vypravit do Divadla Tramtarie v Olomouci (Slovanský dům, Hynaisova 11). V tomto podzimním měsíci, kdy už pomalu začíná zalézat za prsty a procházky po okolí už nemusí být díky dešti a studenému větru příjemné, tady uvádějí všechny pohádky, které má divadlo aktuálně v repertoáru – a nejsou ledajaké! Posuďte sami:


Pohádky o mašinkách – že mašinky nemají oči ani pusu? Že nemají duši? Kdo to říkal? Jistě, že mají, stačí jenom napnout uši a pořádně se podívat… Veselé vyprávění o mašinkách malých i velkých, nezbedných i  statečných, hodných i tak trochu nafoukaných. Ale dívat se smí jen holky a kluci, co se nebojí jezdit tunelem…
V. Kracík: O pračlovíčkovi – báječný výlet do světa dinosaurů, dinosauřic, ptakoještěrů a ptakoještěrek. Trochu poučné, ale hlavně pořádně veselé vyprávění o tom, jak pračlovíček postavil první domeček, jak musel objevit, k čemu je dobrý oheň, jak vyzrál na tyranosaura a jak zjistil, že ve dvou jde všechno líp. Určitě znáte i z večerníčku a knížky.


Kluk z plakátu – vypátrat zmizelý klaunský nos a zdolat spoustu všelijakých nástrah, je úkolem pro Karolínku, které se moc nechce chodit do školy, a pro kluka z plakátu. Podaří se jim uspat lva, přelstít chytrou opici nebo zkrotit neposedného pudlíka a zachránit tak celý cirkus Hopla-Hop? Detektivní pohádka na motivy dnes již klasického večerníčku a knížky O klukovi z plakátu.


Hledám holku pro Hérakla. Zn. Spěchá! Jó, děti, taková Antika, to bylo opravdu něco! Byl to dávný svět, kde byli hrdinové opravdu hrdinští, krasavice opravdu krásné a příšery opravdu příšerné…, ale kde s láskou a přátelstvím byly úplně stejné potíže jako dnes.
Aby krásné pohádky, které jsou většinou inspirované úspěšnými knížkami, vidělo co nejvíce dětí, vyjíždí Divadlo Tramtarie do nejrůznějších koutů České republiky a přináší s sebou dobrou náladu a smích. Vypraví se třeba do Bělé pod Bezdězem, Trutnova, Třince… Pokud se chcete dozvědět, kdy se hraje co, tak nezapomeňte navštívit webové stránky divadla: www.divadlotramtarie.cz.

Podívejte se na ukázku z Kluka z plakátu:

Foto: www.divadlotramtarie.cz