Premiéra první metalové opery 7 proti Thébám se blíží

7 proti Thébám je metalová opera z pera autorů Milana Steigerwalda a Pavly Forest. Premiéra proběhne ve čtvrtek 18. dubna 2013 v Divadle Rock Opera Praha.


Metalová opera 7 proti Thébám představuje poslední chybějící díl antické trilogie, jejíž součástí jsou již uváděné rockové opery Oidipus Tyranus a Antigona. Stejně jako v rockových operách se i v první české metalové opeře na scéně potká živá kapela, akrobacie, nový cirkus, divadelní zpracování nadčasových antických mýtů a známé osobnosti české rockové scény, Jan Toužimský (Arakain), Kamil Střihavka (BSP), Vlasta Horváth, Pavla Forest (King Size), Viktor Dyk (ex Gaia Mesiah), Josef Šutara (Motorband) a další..
Přípravy na divadelní premiéru začaly koncem ledna tohoto roku pod vedením režiséra Romana Štolpy. Zkoušky probíhají dvanáct hodin týdně a jsou unikátní tím, že tvar jednotlivých scén je formován nejen rukou zkušeného režiséra (režijně spolupracoval například na vzniku legendární podoby rockové opery Jesus Christ Superstar ve Spirále), ale i unikátním tvarem divadelního sálu Rock Opery Praha. Půlkruhová aréna o kapacitě 768 míst s hydraulicky zvedaným jevištěm umocňuje antické téma díla i prožitek diváka vtažením do děje.
RockOpera Praha je autorské hudební divadlo skladatele Milana Steigerwalda a textařky Pavly Forest, které u nás představuje jednu z mála příležitostí, jak přivést klubové či festivalové publikum do divadla a dodat samotnému hudebnímu zážitku další rozměr.

Divadlo Rock Opera Praha
18. dubna 2013 – 7 proti Thébám – premiéra
30. května 2013 – Oidipus Tyranus – repríza
20. června 2013 – 7 proti Thébám – repríza

Foto: Divadlo Rock Opera Praha