Letní shakespearovské slavnosti v Ostravě zahájí komedie Sen noci svatojánské

Premiérou hry Sen noci svatojánské odstartují letošní Letní shakespearovské slavnosti v Ostravě, v hlavních rolích se představí Hana Vagnerová, Vanda Hybnerová a David Prachař. Letošní již šestý ročník festivalu začne v pondělí 22. července na Slezskoostravském hradě.


Diváci se kromě výborných hereckých výkonů a romantického prostředí Slezskoostravského hradu mohou těšit na netypické jevištní dekorace bravurně střídající noc a den, extravagantní kostýmy a hlavně na zajímavě pojaté režijní ztvárnění hry týmem SKURT, chcete-li Martinem Kukučkou a Lukášem Trpišovským. Jak vznikl nápad na dvojrole Thesea a Oberona a Hippolity a Titanie popisují: „Vlastně velmi pragmaticky. Sen nemá ústředního hrdinu. Tím je tato hra vlastně trochu atypická. Má tři skupiny postav. Proto jsme se ke komornějšímu počtu v obsazení dostali zdvojením rolí Egeus-Puk, Theseus – Oberon a Hippolita – Titanie. Ony totiž tyto postavy mají zajímavou paralelu mezi sebou. Jsou sobě navzájem protipólem. To, co v sobě v Bouři spojuje Prospero, je ve Snu rozděleno mezi Thesea a Oberona. Zároveň ve vztahu Titánie a Oberona vidíme budoucí vztah Hippolity a Thesea. U Egea a Puka je to zas podobnost v nevíře v lásku a lidi. Každý ji ale řeší po svém.“ Jeden z hlavních organizátorů, Andrej Harmečko, dodává: „Jako každý rok opět vznikla nová vynikající představení, kdo však minulý rok prováhal představení Veselé paničky windsorské, tak má letos poslední možnost navštívit toto divácky nejúspěšnější představení.“
Komedie Sen noci svatojánské zahájí festival 22. července na Slezskoostravském hradě. Druhou letošní novinkou bude inscenace Dvaja páni z Verony Lukášem Vaculíkem a Zuzanou Norisovou. Chybět nebude zmiňovaný divácký hit Veselé paničky windsorské, Richard III. s Jiřím Langmajerem a Klárou Issovou. Novinka minulého roku – titul Marná lásky snaha z ostravské produkce slavností, festival zakončí.
Již šestý ročník Shakespearovských slavností pořádá společnost PaS de Theatre. Generálním partnerem Letních shakespearovských slavností v Ostravě je tradičně skupina PPF, hlavními partnery jsou statutární město Ostrava, společnost ArcelorMittal a Moravskoslezský kraj.
Všechna představení budou začínat ve 20.30 hodin a cena vstupenek začíná již od 250 korun. Více informací o letošním programu, repertoáru, cenách a dostupnosti vstupenek, možných slevách naleznete na www.shakespearova.cz nebo na Ticketportal.

Foto: www.shakespearova.cz