Jana Hubinská – Možno je niekedy menej viac

Začátkem každého měsíce v Café baru Divadla Na zábradlí se koná nová fotografická výstava. Jejich společným tématem je nepřizpůsobivost v různých podobách, souvztažnostech a významech.

Jana Hubinská – Možno je niekedy menej viac
Výstava fotografií z Tibetu cestovatelky a především herečky, která ztvárnila postavu Ilonky v seriálu a filmu Zdivočelá země. „Ak berieme do úvahy filozofickú rovinu tézy »prirodzený vývoj ľudstva«, musíme sa aj spýtať, kto a prečo určuje, ktorá krajina, kedy, ako a kam sa má vo vývoji posunúť. Na jednej strane chránime tradície, kultúry, zastávame slobodu vierovyznania, ale z ekonomického hľadiska sa menia politické smerovania krajín ku globalizácii a teda k potieraniu akejkoľvek originality.“
Vernisáž 6. 9. 2012 v 16 hodin

O autorce
Jana Hubinská vystudovala herectví na VŠMU v Bratislavě. Po studiu působila v divadle Astorka Korzo. V divadle West si zahrála Edith Piaf ve Feldekově Smrti v růžovém. Objevila se také v několika muzikálech, má za sebou řadu rolí ve filmu a v televizi. V roce 2002 vytvořila roli matky ve filmovém debutu Benjamina Tučka Děvčátko, za niž získala Českého lva za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli.
Výstava otevírá sezónu 2012/2013 s mottem »Nepřizpůsobiví?« v Divadle Na zábradlí a je součástí Betlémské kulturní noci.

Ve čtvrtek 6. září od 16 hodin bude probíhat Betlémská kulturní noc, během níž bude připraven program na mnoha místech Betlémského náměstí a v přilehlých ulicích. Návštěvníci si budou moci vychutnat několik vernisáží, komentované prohlídky, koncerty či divadelní performance, v plánu je také zajímavý workshop a promítání němých filmů s živým hudebním doprovodem.

Foto: Archiv Jany Hubinské