Zpěvomat rozezní pražské ulice

Ve středu 15. července se v ulici Na příkopě mezi 16 a 18.30 hodin v rámci pražského festivalu pouličního umění Za dveřmi opět probudí Zpěvomat, tedy kouzelný pouliční hudební nástroj znějící na přání kolemjdoucích. Kdo usedne do Zpěvomatu, tedy na židle uprostřed kruhu zpěváků, bude si moci vybrat některou ze skladeb na »hudebním menu« a ta pak zazní přímo pro něj.

20150525_6312_m
„Zpěvomat přináší hodně radosti jak zpívajícím, tak i poslouchajícím. Je důkazem, že hudba je skutečně něco, čím se můžeme vzájemně obdarovávat. A je hezké být při tom,“ říká autorka projektu Ridina Ahmedová.
Tento originální projekt už čtvrtým rokem přináší do ulic nejen hlavního města hudební osvěžení, které vytrhne chodce z každodenního shonu. Zpěvomat je tvořen skupinou zpěváků, kteří se nejprve dopoledne naladí a secvičí pod vedením zpěvačky Ridiny Ahmedové, aby pak odpoledne vyrazili do ulic a nabídli náhodným kolemjdoucím možnost zdarma se nechat hýčkat. Všichni hudební nadšenci jsou zváni, aby se zúčastnili tohoto projektu buď aktivně jako zpívající anebo jako posluchači. Projekt je zcela zdarma.

Foto: www.s-m-art.com

1920x1080px_osudy_hvezd (1)