ZOO Tábor chce do konce roku přivítat 100 tisíc návštěvníků

První narozeniny znovuzrozené zoologické zahrady i narozeninové oslavy maskota táborské zoologické zahrady – tygra Rockyho. To jsou jen jedny z lákadel, které pro své návštěvníky letos připravila ZOO Tábor. Právě oslava narozenin tygra Rockyho a lvice Elsy první březnový víkend (5. března) je nejbližší větší akcí pro veřejnost. Hlavní sezonu ZOO Tábor odstartuje o tři týdny později (25. března) velikonoční vítání jara. Zahájení hlavní sezony je naplánováno už na Velký pátek, který je letos poprvé státním svátkem. Během této akce zoo vyhlásí vítěze šestitýdenního sčítání zvířat. Od zahájení bude ZOO Tábor otevřena denně od 9 do 18 hodin.

lama_na_snehu_zoo_tabor (1)
Jednou z hlavních akcí pro veřejnost letošního roku bude první červencovou sobotu Zahradní slavnost, na které společně s návštěvníky táborská zoologická zahrada oslaví první výročí od svého znovuotevření. Součástí akce bude bohatý doprovodný program zaměřený hlavně na rodiny s dětmi. Tyto narozeninové oslavy bude ZOO Tábor pořádat pravidelně každý rok.

lama_na_snehu_zoo_tabor (3)
„Na konec letních prázdnin chystáme akci, která je velmi populární v Anglii. U příležitosti Mezinárodního dne psů připravíme soutěž o nejhezčího pejska, do které může svého mazlíčka přihlásit kdokoliv. Zápisné bude zdarma a na vítěze čekají kromě zajímavých cen také diplomy podobné těm z velkých mezinárodních výstav. Přihlášené psy bude hodnotit porota tvořená špičkovými chovateli se zkušenostmi z mezinárodních soutěží. Postupovat budou stejně, jako na těchto kláních. Návštěvníci táborské zoo tak nahlédnou pod pokličku mezinárodních psích výstav. Součástí akce bude též soutěžní předvedení výstavně nejúspěšnější české feny plemene Cane Corso v roce 2015 Kolety Atison z chovatelské stanice Korec Corso,“ láká návštěvníky na zajímavou akci ředitel ZOO Tábor Evžen Korec.

nosalove_na_snehu_zoo_tabor (1)
Letošní rok nabitý akcemi zakončí Mikulášská nadílka (5. prosince) a prosincový Advent v ZOO. „Letošní rok je prvním rokem, kdy bude ZOO Tábor fungovat celých dvanáct měsíců, loni jsme stihli jen půlrok. I to však stačilo k tomu, aby naši zoo od loňského znovuotevření navštívilo během šesti měsíců přes padesát tisíc lidí. Letos chceme tento počet minimálně dvojnásobit,“ prozradil ambice ředitel ZOO Tábor Evžen Korec a dodal, že jubilejní stotisící návštěvník získá celoroční vstupenku zdarma.
Více informací o všech chystaných akcích zveřejní ZOO Tábor vždy s dostatečným předstihem. Podrobně o nich budou informovat také webové stránky www.zootabor.eu. ZOO Tábor má během zimních měsíců otevřeno každou sobotu a neděli od 9 do 16 hodin. Po oba dva dny je připraveno několik komentovaných krmení. Od 25. března bude otevřeno denně od 9 do 18 hodin.

Vybrané akce ZOO Tábor v roce 2016
5. 3. – Narozeniny tygra Rockyho a lvice Elsy
25. 3. – Velikonoční vítání jara – ZAHÁJENÍ SEZONY
23. 4. – Oslava Dne Země
14. 5. – Máme rádi zvířata
3. 6. – Noc snů
2. 7. – Zahradní slavnost – 1. narozeniny ZOO Tábor
29. 7. – Mezinárodní den tygrů
13. 8. – Narozeniny lva Simby
26. 8. – Mezinárodní den psů – soutěž o nejhezčího oříška
22. 10. – Oslava Dne stromů
31. 10. – Halloween
5. 12. – Mikulášská nadílka
prosinec – Advent v ZOO Tábor

Foto: www.zootabor.eu