Začíná poslední tour slavných bratrů Bubeníčků!

V sobotu oficiálně odstartuje poslední tour legendárního sourozeneckého baletního dua Jiřího a Otto Bubeníčkových. Sedmi představeními ORFEUS, v rámci Les Ballets Bubeníček Tour v Česku a jedním na Slovensku, se tak definitivně rozloučí se svou profesionální kariérou! Všude jsou unikátní představení vyprodána, i tam, kde bylo další přidáno. Pouze v Ostravě, kde představení startují a v Bratislavě, zbývá ještě několik volných vstupenek!

bb5
„Všechna představení v České republice, kromě Ostravy, jsou už vyprodána. I v Praze a Plzni, kde bylo vždy po jednom přidáno. Pouze v Ostravě a Bratislavě mají diváci ještě šanci nějaké vstupenky zakoupit. Jde opravdu o mimořádné představení, kterým se Jiří a Otto Bubeníčkovi loučí se svou profesionální baletní kariérou,“ říká PR manažer tour René Kekely.

13.10.13. Praha, Deník, Taneèník, bratøi, Bubeníèek, Otto, Jiøí, balet,
Bratři Bubeníčkové s režisérským duem SKUTR a svými hosty v posledních dvou měsících pilně zkoušeli na představení Orfeus a do toho ještě pracovali na svých dalších projektech.

bb7
„Je to náročné, ale krásné. Věříme, že se divákům bude naše poslední tour líbit a velmi všechny srdečně zveme,“ říkají svorně Jiří a Otto Bubeníčkovi, kteří ale ze světové scény rozhodně nezmizí!

bb8
„Nebudeme sedět s rukama složenýma v klíně, to rozhodně ne. Chceme se věnovat dalším projektům, ať už našim společným, nebo sólovým… Choreografii, scénografii či režii, zkrátka tomu, co už stejně děláme, jen jsme na to neměli doposud tolik času,“ prozrazují bratři Bubeníčkové, kteří na představeních Orfeus po České republice a na Slovensku budou spolupracovat.

bende_petr_jaroslavnoska
„Diváci se mohou těšit na známého slovenského herce Csongora Kassaie, který se proslavil hlavní rolí v pohádce “Čert ví proč“, přední německou tanečnici Annu Herman a známou violoncellistku Terezii Kovalovou. Celá show LES BALLETS BUBENÍČEK Tour se uskuteční pod režijním vedením dua SKUTR (MARTIN KUKUČKA a LUKÁŠ TRPIŠOVSKÝ),“ říká producent tour Jiří Turek.

buben

Orfeus – Les Ballets Bubeníček Tour 2016
10. 9. 19:00 – Ostrava – multifunkční aula Gong
12. 9. 19:00 – Brno – Janáčkovo divadlo
14. 9. 19:00 – Bratislava – Slovenské národné divadlo
16. 9. 19:00 – České Budějovice – Metropol
18. 9. 19:00 – Praha – Divadlo na Vinohradech
19. 9. 19:00 – Plzeň – Nové Divadlo
25. 9. 19:00 – Praha – Divadlo na Vinohradech /2. představení/
26. 9. 19:00 – Plzeň – Nové Divadlo /2. představení/

Vstupenky online zde: http://www.bubenicektour.cz/#terminy

Více infa: www.bubenicektour.cz

Kdo jsou Jiří a Otto Bubeníčkové?
Jiří a Otto Bubeníčkovi jsou jedni z nejlepších baletních tanečníků planety.
Narodili se 7. října 1974 do cirkusové rodiny Bertisů. Tam získávali od útlého dětství skvělou pohybovou průpravu a dále svůj obrovský talent rozvíjeli na pražské Taneční konzervatoři. Tančili na všech známých světových jevištích, avšak zůstali v Evropě.
Jiří Bubeníček, první sólista baletního souboru drážďanské opery Semperopery, je autorem mnoha choreografií a držitelem významných tanečních ocenění.
Otto Bubeníček, první sólista hamburského baletu u Johna Neumeiera, komponuje hudbu k baletům svého bratra a navrhuje kostýmy a scénografii. V roce 2006 debutoval i jako režisér s krátkým filmem Nocturnal Ecstasy.
Už v roce 2014 uvedli bratři Bubeníčkovi na scéně Národního divadla v Praze společnou galashow Les Ballets Bubeníček, jež sklidila neobyčejný úspěch.
Tato dvojčata se od svého prvního – a pro ně osudového – angažmá v souboru Johna Neumeiera v Hamburku vypracovala k mezinárodnímu renomé a uznání. Své umění předvedli na světových scénách Pařížské opery, Govent Garden v Londýně, Bolshoi v Moskvě, D. Koch Theater v New Yorku apod…

Foto: www.bubenicektour.cz