Tančící dům se znovu otevřel a prodlužuje výstavu Bořka Šípka

Od čtvrtka 14. května mohou lidé opět navštívit Galerii Tančící dům a výstavu českého umělce a architekta Bořka Šípka. Retrospektivní výstavu, která měla původně končit v březnu, přerušila pandemie koronaviru krátce před jejím původním zakončením. Galerie se proto rozhodla výstavu prodloužit až do 27. září 2020. Návštěvníky čeká na 200 skleněných předmětů a na 60 kousků designového nábytku, který umělec vlastnoručně vyráběl. Výstavu vidělo již několik desítek tisíc lidí. Pouze v červnu budou moci návštěvníci nahlédnout do technické zázemí Tančícího domu, které není běžně přístupné veřejnosti.

Úplně poprvé se od 1. do 30. června otevírají veřejnosti nikdy nepřístupné prostory Tančícího domu. Návštěvníci mohou během léta nahlédnout do technického zázemí domu, který navrhli slavní architekti Frank O. Gehry a Vlado Milunić. Vstupné je zahrnuto v ceně vstupenky do galerie.

„Zavření galerie na tak dlouho dobu pro nás nebylo jednoduché. O to větší radost nám udělal každý dotaz, kdy už bude znovu otevřeno a jestli se chystáme výstavu prodloužit. Retrospektiva Bořka Šípka bude v Tančícím domě přes celé léto až do 27. září. Zatím ji stihlo vidět několik desítek tisíc lidí,“ uvedl ředitel galerie Robert Vůjtek.

Galerie Tančící dům se znovu otevře ve čtvrtek 14. května po téměř dvou měsících.  Aktuální výstava českého skláře, umělce a architekta Bořka Šípka je souborem nejrůznějších objektů: vázy, mísy, karafy, skleničky, lustry, misky, talíře, židle, křesla, stoly, skříně, knihovny, lampy či svícny, které mají svou vlastní existenci, svůj charakter, jenž spojuje a drží pohromadě jejich autor, Bořek Šípek. Jedněmi z nejcennějších děl jsou dva skleněné meče, které Šípek vyráběl v roce 2003 pro Karla Lagerfelda do Francie. Retrospektiva je největší prodejní výstavou tohoto umělce. K prodeji jsou prototypy z kolekce „Odsouzeni k smrti“, vázy, porcelán a další dekorační sklo od Bořka Šípka. Výstava Bořek Šípek – Retrospektiva je v Galerii Tančící dům k vidění do 27. září 2020 každý den včetně všech svátků mezi 9 a 19 hodinou. Vstupné je 190 korun pro dospělé a 110 korun pro studenty a seniory. Vstupné na vyhlídku je 30 korun.

Galerie Tančící dům také prodlužuje do 31. prosince 2020 také první kolo Národní sbírky dobových předmětů a fotografií ze 70. a 80. let 20. století. Artefakty v dobrém stavu z tohoto historicky nedávného období velice rychle mizí a hrozí, že by se časem zcela vytratily. Galerie proto vyzývá veřejnost k jejich darování nebo dlouhodobému zapůjčení. Fotografie je možné zaslat na adresu Galerie Tančící dům, Jiráskovo náměstí 6, 120 00 Praha nebo na rezervace@galerietancicidum.cz. Nejlepších 10 fotografií bude odměněno soukromou komentovanou prohlídkou Tančícího domu.

  1. 11. 2019 – 27. 9. 2020

Bořek Šípek – Retrospektiva

Galerie Tančící dům

Jiráskovo náměstí 6, Praha 2

Kurátorka výstavy: Jana Sommerová

Více infa: www.galerietancicidum.cz

Foto: www.galerietancicidum.cz

 

Kateřina Kalivodová

Recent Posts

Nestarnúce hity Mariky Gombitovej vychádzajú na LP a CD reedíciách

Minulý rok vydavateľstvo Opus začalo s vydaním reedícií albumovej diskografie legendy slovenskej a českej populárnej hudby…

4 dny ago

Tajemství Ivety Bartošové odhaleno

TV Nova uvede už tuto neděli 5. května od 21.35 hodin třídílný dokument Málo mě znáš, který přinese nový…

4 dny ago

Alana Fairchild – Karty bohyně Kálí na DUBEN

Působí na vás hrozivě bohyně Kálí? S o to větší zvědavostí lze nahlížet na karty, které…

6 dny ago

Dílo Milana Kundery postupně vychází v audioknižní podobě – nyní Unesený Západ

Vydavatelství Supraphon ve spolupráci s nakladatelstvím Atlantis po úspěšném vydání audioknih Nevědění a Směšné lásky…

1 týdnem ago

Petr Kolář vydal akustické album Tajný místa

Zpěvák Petr Kolář inspirován úspěchem turné Tajný místa vydává stejnojmenné album. V loňském roce Petr Kolář…

2 týdny ago

Jarka Rozsypalová-Vykoupilová – Babské rady ze života

Proč je nejlepší uskladnit cibuli v silonkách? Jak pomůže pračka s výrobou domácího másla? S…

2 týdny ago