Sochařská linka Sculpture Line vede v srpnu až na Lipno

Cvičící figura Jakuba Flejšara opustila začátkem srpna Bobovou dráhu na pražském Proseku, aby si zacvičila na Lipně. „Je to tak, Flejšarova cvičící postava se rozhodla následovat sportovní fandy,“ směje se ředitel festivalu Sculpture Line Ondřej Škarka, a objasňuje dále: „Přesunula se totiž do Olympijského parku na Lipně, kde bude neúnavně dělat dřepy a ti, kdo preferují aktivní sport před pasivním sledováním médií, se k ní mohou přidat. Bude to světový unikát, takového trenéra jistě nikdo v Riu nemá!“

Flejsar_Lipno_small
Dodejme ještě, že obří kovová Cvičící figura mladého českého umělce Jakuba Flejšara bude v rámci Olympijského parku na Lipně »dřepovat« až do 22. srpna.
Pražský sochařský festival Sculpture Line přináší umění na veřejná místa, ulice, náměstí, do parků či nádvoří. Trasa festivalu má v letošním roce 21 zastávek a prezentuje výrazné umělce domácí i mezinárodní scény. Až do konce září mohou Pražané i turisté obdivovat nepřehlédnutelné monumentální i originální sochy a instalace, které oživují veřejný prostor a nabízejí příležitost poznat stará známá místa ve zcela novém kontextu, mnohdy i pobaví či poslouží k odpočinku.
Hlavní město po dobu čtyř měsíců zdobí dvoumetrový ocelový Meteorit italského umělce Riccarda Cordera v Baarově parku v Michli, sedmimetrový Otazník na hladině Vltavy japonského tvůrce Jun’ichiro Ishii, či majestátní bronzoví Koně Michala Gabriela „cválající“ po piazzetě Národního divadla. Pozornost si zaslouží také tři Andělé moří Michala Trpáka, kteří se vznášejí nad hlavami návštěvníků Novoměstské radnice. Před budovou Černé labutě, kde sídlí spřízněná Art & Event Gallery Černá labuť, láká k posezení obří Ruka z dílny Alexandry Koláčkové. Sculpture Line však nevede pouze centrem města, ale láká své následovníky i do jeho okrajových částí. Dolní Břežany zdobí kovový Corpus Angelicus Stefana Milkova, u Bobové dráhy na Proseku dělala před svým výletem na Lipno dřepy obří Cvičící postava Jakuba Flejšara a mramorová fontána s názvem Conca Františka Svátka našla své místo v chodovském Business Parku. Sculpture Line se letos koná pod uměleckým vedením předního českého sochaře Michala Gabriela.
Více informací včetně mapy, anotace jednotlivých soch i přehledu autorů na: www.sculptureline.cz

Sculpture Line
Sochařský festival v ulicích Prahy
Praha 1. 6. – 30. 9. 2016
Umělecký ředitel: Prof. ak. sochař Michal Gabriel
Kurátor výstavy: PhDr. MgA. Josef Záruba–Pfefferman, PhD.
Umělečtí koordinátoři: Helena Fenclová a Michal Trpák

Foto: www.sculptureline.cz