Setkání řezbářů a pouť ve Velkých Karlovicích na Valašsku

Jako každoročně první týden v měsíci srpnu se bude konat u Karlovského muzea ve Velkých Karlovicích na Valašsku již 22. ročník Setkání řezbářů, které pořádá výtvarné sdružení Urgatina. Obec na Vsetínsku, kde se natáčel populární seriál České televize Doktor Martin s Miroslavem Donutil v hlavní roli, se tak promění v ráj řezbářů. A všechny děti potěší Karlovská pouť, která je jednou z největších na Horním Vsacku.

muzeum1
Do Velkých Karlovic se sjedou řezbáři již ve čtvrtek 4. srpna kdy se bude konat v Karlovském muzeu vernisáž výstavy Jubilanti výtvarného sdružení Urgatina a přivítají své kolegy z družební slovenské obce Babín. Zároveň v malé galerii muzea bude otevřena výstava výtvarnice Natalie Fischerové. Vernisáž se bude konat v 16 hodin a na podiu u muzea vystoupí Soubor písní a tanců Valašský vojvoda z Kozlovic.
V dalších dnech můžete obdivovat práci zručných řezbářů a zaposlouchat se do valašských písniček, které nám v průběhu řezbářských dnů zahrají cimbálová muzika Kotula, gorolská muzika Bukoň, cimbálová muzika Javořina, cimbálová muzika Bača, gajdoš Petr Sovjak či cimbálová muzika Jiřího Nechanického
V pátek 5. srpna v 19 hodin vystoupí v amfiteátru u Karlovského muzea oblíbená skupina Fleret. Vyvrcholením těchto dnů bude bezpochyby Karlovská pouť, která je jednou z největších na Horním Vsacku a uskuteční se 6. a 7. srpna.

Foto: www.velkekarlovice.cz