Řezbářské dny ve Velkých Karlovicích

Velké Karlovice na Valašsku a jejich návštěvníci budou moci obdivovat umění řezbářů. Ve čtvrtek 7. srpna 2014 začíná jubilejní 20. setkání řezbářů, které pořádá Obecní úřad ve spolupráci s Informačním centrem a Karlovským muzeem v rámci realizace projektu Přes Javorník chodník.


Ve dnech 7. – 10. srpna se představí sedmadvacet řezbářů z Moravy a Slovenska. Slavnostní zahájení proběhne ve čtvrtek 7. srpna v 15 hodin a vystoupí hudecká muzika Javorníček z Hvozdnice a zazpívají populární Karlovjanky. Součástí zahájení bude vernisáž dvou výstav – výstavy výtvarného kroužku Urgatina a výtvarné skupiny Vypečení.


Po celé řezbářské dny je připraven bohatý program. V pátek 8. srpna od 9 do 12 hodin bude hrát flašinetář, odpoledne bude patřit cimbálové muzice Kyčerka a v 19 hodin začne koncert Hradišťanu. V sobotu 9. srpna od 9 hodin vystoupí Pavol Fabík na fujaru a Pohronci, odpoledne zpříjemní cimbálová muzika Vincúch. V neděli 10. srpna je ve Velkých Karlovicích vyhlášená Karlovská pouť, u muzea zahraje muzika Staré gatě a Chotár.

Foto: www.velkekarlovice.cz