Předvánoční Livigno slibuje pohádkovou atmosféru

Chcete zažít neopakovatelnou vánoční atmosféru? Vyrazte do Livigna, kde to už Vánocemi doslova dýchá. Čeká na vás nejen bohatě vyzdobená vánoční vesnice, ale i místní delikatesy a skvělá možnost nakoupit vánoční dárky pro vaše nejdražší. Do 17. prosince navíc můžete pobyt spojit s parádní lyžovačkou se skipasem zdarma.

K adventu nepatří jen svíčky na věnci, ale i vnitřní zklidnění a zastavení se, třeba u svařáku či stánků na vánočním trhu. Doslova pohádkovou vánoční atmosféru dokáží navodit v italském Livignu. Kromě nádherné horské krajiny pokryté čerstvým bílým sněhem a perfektní lyžovačkou na vás čeká i báječný kulturní i zábavní program.

Vánoční vesnice pomůže s výběrem dárků
Vánoční vesnice, která během adventu zdobí centrum Livigna, je zahalena do barev a světel a přináší hřejivou a voňavou atmosféru Vánoc. Návštěvníci se mohou procházet kolem nazdobených dřevěných domků, které nabízejí nejen lokální delikatesy jako pečené kaštany, horkou čokoládu, svařené víno nebo z tohoto kraje pocházející nápoj bombardino, ale také produkty místních řemeslníků, jež se mohou stát dobrým tipem na vánoční dárky.

A když už jsme u toho nadělování, Livigno se svými 250 obchody, mezi nimiž nechybí exkluzivní butiky, single-brand prodejny, hi-tech obchody, klenotnictví, ale ani malé krámky s produkty spojené s místními tradicemi, vám výběr vánočních dárků letos usnadní. Ať už hledáte něco malého pro radost, nebo větší a hodnotnější dar, neodejdete s prázdnou.

Skipas zdarma vám ušetří peníze
Vyrazit do Livigna na lyže před Vánoci se rozhodně vyplatí. Do 17. prosince ušetříte díky akci skipas zdarma, který získá každý, kdo se ubytuje na 4 noci v hotelu nebo 7 nocí v apartmánech dostupných na stránce booking.livigno.eu. Čeká na vás více jak stovka kilometrů sjezdovek ve výšce od 1800 do 2900 metrů nad mořem, z nichž mnoho začíná přímo v centru Livigna, a snowparky s kyvadlovou dopravou zdarma. Vedle sportovního vyžití si můžete zarelaxovat v nejvýše položeném aquaparku v Evropě nebo prozkoumat vytříbenou gastronomii.
Sváteční Livigno zažijete až do Tří králů
Pokud to do Vánoc do Livigna nestihnete, nemusíte věšet hlavu. Příjemný sváteční čas můžete prožít i po adventu a Štědrém dnu. Co takhle v Malém Tibetu přivítat nový rok? V Livignu chystají spoustu akcí. Záleží jen na vás, jak prožijete silvestra. Ať už se necháte zlákat slavnostním menu spojeném s poslechem hudby v místních restauracích, z nichž některé jsou položené vysoko v horách, nebo dáte raději přednost sledování show lyžařských instruktorů, kteří s baterkami a pochodněmi budou sjíždět okolní svahy, aby na konci zažehli dřevěnou ceduli s rokem 2022 a přivítali nový rok.
Na Tři krále, tedy 6. ledna můžete být svědky jedinečné tradice, kdy děti z Livigna a Trepalle projíždějí na saních ulicemi města, klepou na dveře a vykřikují tradiční výkřik: „Bondì Ghibinet!“ Podobně jako naši koledníci dostávají děti malé drobnosti či sladkosti.

Foto: Livigno