Prague Open Air startuje už 15. června

Řada populárních českých i zahraničních interpretů vystoupí během letních měsíců na pražské hudební scéně Prague Open Air. Ta se tento rok rozrostla na dvě lokace. V Ledárnách Braník a na Občanské plovárně pod širým nebem vystoupí Hooverphonic, Pražský výběr, Pokáč, Sofian Medjmedj, David Koller, Monkey Business, J.A.R., Aneta Langerová nebo Michal Prokop. Celou sezonu zahájí 15. června v Ledárnách Braník Sto zvířat. Vstupenky jsou dostupné na webových stránkách pragueopenair.cz nebo GoOut.net.

Prague Open Air navazuje na loňský úspěšný projekt Ledárny Open Air a rozšiřuje ho o další lokaci – Občanskou plovárnu. Ta je umístěna v zahradách s nádherným výhledem na Vltavu v samotném centru Prahy na Malé Straně a nabídne intimnější atmosféru. Hudební léto zahájí v Ledárnách Braník 15. června legenda české skáčkové scény Sto zvířat, která fanouškům zahraje songy z nové desky Noční ptáci. A není jediná, která si pro návštěvníky Prague Open Air připravila něco speciálního. Oblíbená belgická skupina Hooverphonic v čele se zpěvačkou Geike překvapí návštěvníky třemi novými singly z připravovaného alba. Monkey Business oslaví v Ledárnách Braník 27. července své narozeniny. Stejně tak na svých 15 let společné tvorby zavzpomíná 30. srpna kapela Poletíme, která při této příležitosti pokřtí album Best of do gramofonu! A křtít bude i kapela J. A. R. album Jezus Kristus Neexistus? 17. srpna.

K již dříve zveřejněným interpretům organizátoři přidali do programu např. 18. července koncert Jasné Páky, který bude jedním ze dvou letošních vystoupení kapely. Bostonští patrioti Dropkick Murphys, známí pro svůj jedinečný celtic-punkový projev, předvedou pořádnou folk-punkovou jízdu 21. srpna. S dávkou nu-jazzové a elektronické hudby se do Prahy po 8 letech 5. září vrátí The Cinematic Orchestra a Renne Dang s živou kapelou pokřtí album Navzdory 9. září.

„I tento rok bylo naším záměrem připravit multižánrový program, obohatit léto ve velkoměstě hudební scénou, která nabídne pohodovou a odlehčenou atmosféru, a zároveň připravit pro naše návštěvníky jedinečné zážitky a show. A to se nám věřím povedlo. Myslíme ale i na okolní obyvatele našich scén a stejně jako v předchozích letech budeme dodržovat seberegulační opatření, která zabraňují šíření zvuku z našich areálů,“ komentuje za organizátory Tomáš Staněk.

Vstupenky na Prague Open Air jsou již k dispozici na webových stránkách pragueopenair.cz nebo Goout.net. Doporučujeme neváhat s nákupem. Zájem o koncerty je velký a řada koncertů se blíží vyprodání.

Program Prague Open Air 2023

Ledárny Braník:

 1. 6. Sto zvířat
 2. 6. Hooverphonic
 3. 6. Chinaski
 4. 6. Chinaski
 5. 6. Pražský výběr
 6. 6. Pokáč
 7. 6. Mňága a Žďorp
 8. 6. Sofian Medjmedj
 9. 7. Prago Union & Krotitelé dechů
 10. 7. Jasná Páka
 11. 7. IMT Smile
 12. 7. Monkey Business
 13. 8. David Koller
 14. 8. Horkýže Slíže
 15. 8. TV Girl
 16. 8. Mig 21
 17. 8. J.A.R.
 18. 8. Dropkick Murphys
 19. 8. Vypsaná fixa
 20. 8. Iné Kafe
 21. 8. Poletíme?
  1. 9. Gleb
  5. 9. The Cinematic Orchestra

a další

 

Občanská plovárna:

  1. 7. N.O.H.A.
  2. 7. Michal Hrůza & Kapela Hrůzy
  3. 21. 7. Michal Penk
  4. 7. Gaia Mesiah, Five O’clock Tea
  5. 7. Vašo Patejdl & Band
  6. 7. Hradišťan & Jiří Pavlica
  7. 8. Xavier Baumaxa
  8. 8. Polemic
  9. 8. Michal Prokop & Framus Five
  10. 8. Kateřina Marie Tichá & Bandjeez
  11. 8. Skyline
  12. 8. Aneta Langerová
  13. 8. Krucipusk
  14. 9. UDG
 1. 9. 9. Renne Dang & live band
 2. 9. Xindl X

a další

 

Více infa:

Web: www.pragueopenair.cz

Facebook: https://www.facebook.com/pragueopenair

Instagram: https://www.instagram.com/pragueopenair/

 

Prague Open Air

Prague Open Air na svých dvou scénách, v Ledárnách Braník a na Občanské plovárně, přináší nevšední hudební zážitky pod širým nebem. Hudební fanoušci se můžou těšit na širokou škálu žánrů, letní atmosféru a setkání s oblíbenými českými i zahraničními interprety. Prague Open Air organizuje společnost Netradiční koncerty.

 

Foto: Ledárny Open Air / Petr Klapper