Poznejte první republiku skrze kostýmované prohlídky na zámku ve Žďáru nad Sázavou

Kdy se do žďárského zámku zavedla elektřina, jak probíhal prodej ryb ze středověkých zámeckých sádek nebo jaké bylo být zámeckým hasičem. Zámek Žďár nad Sázavou se o víkendu 15. a 16 září a dále v sobotu 20. října přenese skrze kostýmované prohlídky do období první republiky.

TZ_Poznejte první republiku skrze kostýmované prohlídky na zámku ve Žďáru nad Sázavou.jpg (3)

Prohlídky jsme připravili tak, aby se návštěvníci dozvěděli, jak areál vypadal v období vzniku republiky, jak byly využívány části bývalého kláštera, kdy v zámku zaparkoval první automobil nebo jak se učily děti v místní škole. Moc se těšíme na spolupráci s ochotníky a na neopakovatelnou atmosféru, kterou navodí dobové kostýmy,“ říká Martina Schutová, která spolu s kolegyněmi prvorepublikové prohlídky vymyslela.

TZ_Poznejte první republiku skrze kostýmované prohlídky na zámku ve Žďáru nad Sázavou.jpg (4)

Seznámení s hraběnkou Clamgallasovou

Ve žďárském zámku sídlila pošta, hasiči i škola. Prohlídkami návštěvníky provedou tehdejší obyvatelé zámku v kostýmech. „Návštěvníci potkají například členy zámeckého hasičského sboru, pošťáka, učitele ze zámecké školy a další postavy. Provázet je bude pekařka, která ví vše, co se kde šustne,“ přibližuje program Lucie Herberová, marketingová ředitelka Zámku Žďár nad Sázavou.

TZ_Poznejte první republiku skrze kostýmované prohlídky na zámku ve Žďáru nad Sázavou.jpg (2) TZ_Poznejte první republiku skrze kostýmované prohlídky na zámku ve Žďáru nad Sázavou.jpg (1)

Facebook: www.facebook.com/zamekzdar

Foto: www.zamekzdar.cz