Navštivte romantické soutěsky v Hřensku

Hřensko na Děčínsku bez ohledu na povodně otevře v sobotu 8. června 2013 obě soutěsky na Kamenici turistům. Silnice z Děčína do Hřenska je zatopená, přístup k soutěskám je tedy možný pouze vrchem přes Růžovou nebo Meznou a Mezní Louku. Samotné Hřensko už zaplavilo Labe, obec je bez elektřiny, hasiči a záchranáři se mezi objekty pohybují na člunech. Nejníže položenou obec v zemi postihly povodně v poslední době poněkolikáté.


„Potřebujeme peníze, proto otevřeme soutěsky, ačkoliv je v obci voda,“ vysvětluje starosta Hřenska Jan Havel. Divokou a Edmundovu soutěsku navštíví ročně až 150 000 návštěvníků a obec tak získává provozováním soutěsek a parkovišť kolem dvanácti milionů korun. „Občerstvení v soutěskách bude fungovat. Cestu zpět na lodičkách budou mít turisté nyní zdarma,“ doplnil starosta.


Pomozme všichni Hřensku, na které jako kdyby se při řešení opakovaných povodní poněkud zapomnělo. Protipovodňové zábrany chránící města podél českých řek zabraňují rozlití toků, a tím „hrnou“ vodu do tohoto nejníže položeného městečka u nás.


Proto si naši podporu zaslouží, a tak pojeďme do Hřenska! Lidskou silou poháněná loďka vás proveze mezi skalními útvary, převozník seznámí s živými i zkamenělými obyvateli obou soutěsek. Vaše děti určitě pobaví vtipné vyprávění o vodníkovi a skalní rodině. V okolí Hřenska je mnoho jedinečných cílů pěších výletů pro zdatné turisty a báječně se tu vaří, což určitě každý návštěvník ocení!

Více informací o krásách Hřenska najdete na: www.hrensko.cz a www.soutesky-hrensko.cz

Foto: www.hrensko.cz