Michal Horák na zahradě Staré školy Křižany rozhýbe Podještědí

Třetí ročník festivalu Školní tranzistor, který se bude konat v neděli 23. července v rámci Dnů lidové architektury ve Staré škole Křižany, nabídne multižánrovou pestrost a program pro celou rodinu. Vstupné je dobrovolné.

Kulturní památka Stará škola Křižany během posledních tří let pomalu uniká havarijnímu stavu, ale také se z ní stává kulturní zastávka, která nabízí pestrý a kvalitní program během celého roku. Letní multižánrový festival je vrcholem sezóny a je určen všem generacím.

Návštěvníci se mohou těšit na stále populárnějšího písničkáře Michala Horáka, známého například z úzké spolupráce s Pokáčem. Komickou revue Happy hour představí žádaný soubor Squadra Sua, který se pohybuje na pomezí nového cirkusu a divadla. Festival potěší i milovníky lesních rohů a vážné hudby. Ve školním sadu tentokrát vystoupí členové PKF – Prague Philharmonia Horn Trio. Besedu na téma Lužických hor povede Marie Kárová, ředitelka spolku Lužické hory, neobjevený klenot severu. Menší diváci pak ocení loutkovo- plyšové divadlo Krtek Marka Sýkory, který je zároveň členem Naivního divadla. Pro děti i dospělé jsou připraveny speciální zábavné učitelské dílny se zkušenými lektory. Diváky tentokrát čeká i komentovaná prohlídka památky s novým řídícím, Igor Hnízdo v podání herce Ondřeje Bauera (Kašpárek v Rohlíku, VOSTO5), Staročeská krčma s lokálními potravinami, krásné prostředí s výhledem na Ještěd i Ralskou pahorkatinu a v neposlední řadě jedinečná atmosféra vzkvétající kulturní památky.

„Máme za sebou nabitou kulturní sezónu a teď nás čeká její vrchol. Letošní program festivalu je plný hvězd ve svém oboru. Také jsme letos pokročili s rekonstrukcí dalších částí, takže bude na památku zase o něco radostnější pohled. A v neposlední řadě máme radost, že se z původní ruiny Staré školy tvoří místo setkávání a podještědská kulturní zastávka,“ říká nový řídící Staré školy a hudebník David Landštof.

Festival Školní tranzistor proběhne v neděli 23. července v budově a na zahradě Staré školy v Křižanech čp. 136 v čase 14.00–21.00. Vstupné je dobrovolné. Více informací najdete na stránkách Staré školy Křižany.

Web památky: https://www.staraskolakrizany.cz

FB event: https://fb.me/e/3uMl4YVAt

FB: https://www.facebook.com/staraskolakrizany/

IG: https://www.instagram.com/stara_skola_krizany/

Foto: Stará škola Křižany / Štěpán Látal