Královská korunovace zblízka. Britská ambasáda zve na »čaj o páté« do Westfield Chodov

Už 6. května 2023 dojde ke korunovaci nového britského krále Karla III. Sledovat ji bude nejen celý svět, ale i návštěvníci Westfield Chodov. Nákupní centrum spolu s britskou ambasádou v České republice přichystali unikátní korunovační slavnost nejen pro nadšené fanoušky britské královské rodiny, ale třeba i ty, co urozenou krev pozorují spíše zpovzdálí. Na místě bude možné zhlédnout záběry z korunovace ve Westminster Abbey, které svým odborným komentářem doplní například velvyslanec Matt Field či bývalý fotograf princezny Diany, budoucího krále Karla III. i celé královské rodiny, Lionel Cherruault. Oslavy a doprovodný program se ponesou v britském stylu.

Na slavnostní ceremonii ve Westminsterském opatství, při níž bude Karel III. korunován, se dostane zhruba jen 2 000 významných osobností. I v České republice ale bude vůbec poprvé možné oficiálně oslavit korunovační den, a to přímo královsky. V den korunovace, 6. května 2023, se ve Westfield Chodov (na náměstí u prodejny Peek & Cloppenburg) odehraje celodenní program plný významných britských osobností, barev, tónů i chutí.

Odpoledne u čaje s velvyslancem a královským fotografem

Návštěvníci budou moci sledovat záběry z korunovace Karla III. i s komentáři velvyslance Matta Fielda a bývalého královského fotografa Lionela Cherruaulta, který v minulosti fotil princeznu Dianu nebo právě Karla III. Oba pánové dorazí přímo do Westfield Chodov na „čaj o páté“, aby mohli spolu s dalšími hosty, ředitelem knihovny Václava Havla Michaelem Žantovským a Irenou Cápovou z časopisu Forbes, pohovořit o významu korunovace a sdílet s návštěvníky své postřehy.

„Korunovace Karla III. je nejen pro Británii opravdu výjimečnou událostí, která přichází po neuvěřitelných 70 letech. V České republice jsem teprve krátce, o to víc mě těší, že se v tento speciální den mohu podělit s místními návštěvníky o britskou kulturu, tradice i unikátní význam britské královské rodiny,“ dodává Matt Field, britský velvyslanec v Česku.

Výstava fotografií ze života Karla III.

Ta bude mimo jiné zahrnovat právě originální fotografie z objektivu Lionela Cherruaulta pořízené během jeho působení coby oficiálního královského fotografa. Kromě nahlédnutí do života Karla III. skrze fotografii bude také možné se „na vlastní chuť“ seznámit s tříchodovým menu, které bude novému králi během korunovačních slavností podáváno. Během live cooking show připraví tyto tradiční pokrmy kuchař britské ambasády v České republice Michal Černý spolu s Kuchařem roku 2022 Lukášem Čížkem z Gourmet Academy.

Celý program se ponese v duchu britských tradic do posledního detailu. Ve Westfield Chodov proběhne několik živých koncertů a vystoupení v podání skotských tanečníků, dudáků a keltské kapely. Po celý den budou našim zákazníkům k dispozici trhy s oblíbenými britskými produkty. Rodiny s dětmi se také mohou účastnit zábavných dopoledních workshopů angličtiny s jedinečným Stevem a Maggie, kreativních dílniček nebo výroby kosmetiky,“ dodává marketingová manažerka Westfield Chodov Kateřina Kleslová.

Fanoušci britské kultury budou moci zavzpomínat dokonce i na ikonu Beatles díky kapele Brouci Band, která na místě zahraje covery oblíbených písní. Program završí fashion show, při které se představí populární britské módní značky. I tu zahájí sám pan velvyslanec Matt Field svým řečnickým vstupem.

 

Více infa: www.westfield.com/czech-republic/chodov

 

Foto: www.urw.com