Hlinecké duhové léto

Tak jako má duha mnoho odstínů, bude i léto v Hlinsku barevné! Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na divadelní představení, letní kina, dny s tématikou medu a dřeva, jarmarky s lidovými řemesly, folklorní slavnosti, folkový festival nebo několikadenní festival kreativity. Duha bude po celé léto začínat i končit v památkové rezervaci Betlém Hlinsko.


Duha je symbolem veselých barev, které k létu neodmyslitelně patří. Každá z kulturních akcí bude mít svůj duhový odstín. Záleží pouze na návštěvnících, z jakých barev své léto poskládají.

Je připraven tento pestrý program:
Medobraní (29. 6.)

Slavnostní zahájení Duhového léta, celodenní program pro děti a dospělé s tradičním jarmarkem, soutěž o Řád medové vařečky, medové masáže, ochutnávky medů a medovin, přednášky, putování za záchranou Duhového království pro děti a spousta dalšího.

Hubertův country & folk festival (13. 7.)
Na festivalu se představí tyto kapely: Album (Chomutov), BezDobra (Havlíčkův Brod), Pražce (Luka nad Jihlavou), Chrpa (Chrudim), PonnyExpres (Řetová) a FootRail (Česko/Šlodsko).

Vodnická pohádka aneb vodník Šplouch a kouzelný proutek (18.7., od 18 hodin)
Veselá, výpravná pohádka plná kouzel a čarování, protkaná známými i neznámými písničkami o vodě, rybách a rybnících.

Den dřeva (27. 7.)
Sportovní dřevorubectví s vicemistrem světa Martinem Komárkem, Mobilní trampské muzeum českých a slovenských trampů, divadelní a hudební program, jízda na dřevěném voru po Chrudimce, hry a soutěže pro děti i dospělé, jarmark.

Jak si Kuba Marianku zasloužil aneb putování za štěstím (6.8., od 18 hodin)
Pohádka plná známých písniček a veselých zvířátek vypráví o chudém chalupníkovi Kubovi, který se zakoukal do Marjánky ze statku. O tom ale nechtěla slyšet její matka, Marjánku přece nedá nějakému křupanovi bez krejcaru. Co Kubovi zbývalo? Vydal se do světa…

Příběh dřevěné panenky (10. 8.)
Program pro děti i jejich rodiče, kteří se stanou součástí dobrodružného příběhu dřevěné Panenky z expozice dřevěných hraček z Hlinecka.

Jak Krakonoš pekařku Jířu napravil (29.8., od 18 hodin)
Půvabný pohádkový příběh z Podkrkonoší o Krakonošovi a pyšné, lakomé pekařce Jíře, který ukáže, jak pravdivé je přísloví »pýcha předchází pád«.

Adámkovy folklórní slavnosti (30. 8. – 1. 9.)
Tradiční folklorní festival, na kterém vystoupí dětské i dospělé folklórní soubory z celé České republiky i z dalekého zahraničí (Indonésie, Venezuela atd.), jarmark s lidovými výrobky.

Artsy Fartsy, creativity festival (5. – 8. 9.)
Mezinárodní festival v ulicích města, studentská divadelní představení v českém i anglickém jazyce, 6.9. koncert skupiny Traband , v neděli 8. 9. celodenní program na Betlémě, výtvarné, divadelní, hudební a další netradiční workshopy.

Svatováclavský jarmark (28. 9.)
Ukončení Duhového léta, ukázky výroby a prodej tradičních lidových výrobků, doprovodný program.

Letní kino
Letní kina budou promítána od 12. června každý týden.

Foto: www.hlinsko.cz