Češi mají studeného počasí plné zuby a prchají do teplých krajů.

Dramatická situace se v těchto týdnech odehrává na trhu cestovního ruchu. Nepřízeň tuzemského počasí motivovala Čechy k masivnímu úprku do teplých krajů, ve srovnání s loňským rokem se nejen prodalo více dovolených, ale také daleko více se jich již uskutečnilo. Lidé tak nenechávají dovolenou na poslední chvíli, ale snaží se »nahřát si kosti« ještě dříve, než hezké počasí dorazí k nám.

20170429_084527

Náladové počasí, sychravé dny, nízké teploty, časté přeháňky a stále nepřicházející oteplení. Řada Čechů toho už má dost a vyráží do teplých krajů – alespoň tak to vyplývá z údajů cestovní kanceláře Blue Style. „Oproti loňskému roku evidujeme za poslední měsíc nárůst zhruba o 75 procent v kategorii lidí, kteří svůj zájezd již realizovali,“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style. To svědčí mimo jiné o dvou věcech: „Mezi lidmi panuje optimistická nálada, chtějí cestovat a odpočinout si po letošní zimě, která patřila k těm tužším. Zároveň zažíváme teplotně podprůměrné jaro, což lidem na náladě nepřidává. Je proto logické, že hledají teplo jinde,“ vysvětluje Pátek.

20170423_185943

Mezi tradiční místa, kam Češi v tomto období míří patří jsou Egypt a Tunisko. „Tato místa jsou známá svým stálým klimatickým podnebím, dobrou kvalitou hotelů a lidé se sem opakovaně vrací,“ dodala Pátek.

Foto: CK Blue Style