Zuzana Mauréry: Hrála jsem v muzikálu ve Vídni, byly tam dobré peníze, ale příšerná nuda

Hostem televizní Show Jana Krause bula slovenská herečka Zuzana Mauréry, která zaujala české diváky v Hřebejkově filmu Učitelka a aktuálně hraje také v novém filmu Martina Šulíka Tlumočník, kde mluví krásně, plynně německy. „Hrála jsem dva roky ve Vídni v muzikálu,“ vysvětluje své jazykové dovednosti a vzpomíná, že to bylo dost náročné, neboť představení byla téměř každý den.

_AKF_5613

Jsou to dobré peníze, ale nuda je to příšerná,“ komentuje herečka, která velice často vystupuje i na prknech českých divadel. „Abych pravdu řekla, cítím se zde v divadlech lépe než doma na Slovensku.“ Na moderátorovu otázku, v čem spatřuje rozdíl mezi Čechy a Slováky, po chvíli přemýšlení dává příklad právě z divadla. „Například u nás v divadle se všichni v publiku hned na konci představení postaví,“ líčí. „Vy vyjdete poprvé na děkovačku a oni se hned postaví. Ale pozor! Oni vstanou, jednou zatleskají a jdou pryč, aby byl rychle konec. Zatímco Češi sedí, ale hodně tleskají.“

_AKF_5751

Připouští také to, že jsou Slováci emocionálnější. „Oni vám dokazují, že vás mají rádi, tak vás hned začnou bouchat po rameni a tykat vám.“ V Čechách má podle svých slov opravdu jen ty nejlepší zkušenosti, je spokojená s tím, že se k ní zde lidé pěkně chovají a ptají se, jestli něco nepotřebuje. „A Studio DVA je jediné divadlo z celého Česko-Slovenska, kde mám fotografii. Nikde jinde není jediná moje fotografie, a tady mám fotku dva krát dva metry! Sice u zadního vchodu, ale je tam! A to je přeci pěkné a já si toho velmi vážím.“ V současné době hraje v Česku v několika divadelních představeních a točí seriál v televizi.

Foto: TV Prima