Zuzana Bubílková slaví 60

Moderátorka a první dáma politické satiry Zuzana Bubílková oslaví 11. května šedesátiny. Svůj život i profesní vzestupy a pády zrekapituluje v dalším díle oblíbeného cyklu osobnostních portrétů Legendy televizní zábavy. Díl s názvem Co mě nezabije, to mě posílí uvidí diváci TV Barrandov v pondělí 7. května ve 21.10 hodin.


V otevřeném rozhovoru Zuzana Bubílková vzpomíná na svého moderátorského kolegu Miloslava Šimka. „Šimek byl stejný jako každý druhý chlap – chtěl pracovat, ale vlastně se mu nechtělo. Někdy si myslel, že pořad splácá improvizací, ale nebylo to ono. Nakonec připustil, že se musíme alespoň jednou sejít a zkusit si to,“ říká autorka nejlepších politických skečů, kterou veřejnost dlouhá léta mylně chápala jen jako Šimkova sekundanta.


Zuzanu Bubílkovou, která si podle svých slov nechtěně vybudovala pověst megery, ukazuje pořad ve zcela jiném světle jako ženu s neobyčejným životním nadhledem. O tom, jaká skutečně je Zuzana Bubílková a jak ji vidí, promluví její rodiče i nejbližší spolupracovníci a kamarádi Bob Klepl, Jiří Krampol, Petr Vondráček, Radim Uzel, Jan Cimický, Michal Fleischmann, Miloš Knor, Petr Jablonský a dramaturg Jan Štern. „Vždycky jsem si myslel, že si Šimek vzal k sobě Bubílkovou jako takovou pomocnou sílu a že to stojí a padá na něm. Ve skutečnosti scénáře celé ty roky psala Zuzana a Šimek to pak dotvářel,“ objasňuje Štern, dramaturg pořadu Politická střelnice, v němž Bubílková již třetím rokem glosuje aktuální dění na tuzemské politické scéně. Zuzana Bubílková dodnes týdně popíše třicet stran scénáře pořadu, který je dnes nejdéle uváděným pořadem vlastní tvorby TV Barrandov. Nezastavila ji ani zákeřná nemoc, rakovina štítné žlázy, kterou překonala.

Foto: TV Barrandov