Zuřící vosy si podaly Kateřinu Hrachovcovou

S Krejzovými se rozhodně nenudíte a není dne, aby se v téhle bláznivé rodině něco nestalo. V dnešním díle se o to postará roj vos, který se usadil na zahradě a zaútočil na každého, kdo se přiblížil. Vyprávět by o tom mohla Marta Flanderková v podání Kateřiny Kairy Hrachovcové.

KR 5

Marta Flanderková (Kateřina Hrachovcová) se rozhodla, že uspořádá ples abiturientů ze základní školy a pomoci jí při tom má i Bára Damová (Markéta Plánková). Jenže co čert nechtěl, v tomto případě tedy spíš roj vos nechtěl, došlo k malému pozdvižení. Marta, místní panička a honorace, dorazí do tamní sokolovny, kde organizuje přípravy na školní sraz, s pěknou ozdobou na obličeji, a fešanda z ní rozhodně nebude. Těsně předtím ji totiž napadl roj vos, který se usídlil u Krejzů na zahradě a které se Fero Čumpelík (Michal Suchánek) rozhodl zlikvidovat, a to třeba i pomocí pěnového hasicího přístroje. A nebyl by to Fero, který na co sáhne, to pokazí. Takže místo vos to odneslo celé okolí a kolem to vypadalo jako na Vánoce. Ne nadarmo se říká, nepíchejte do vosího hnízda.

KR 11

„Nalíčená jsem byla hodně a pusu jsem měla pěkně vycpanou, aby to bylo autentické a vypadalo to jako zranění. Zkoušela jsem všechny možnosti a nakonec vyhrály vatové tampóny, a že sem jich tam měla. Vypadala jsem, jako když jdu od zubaře,“ popisuje Kaira, jak spolu s maskérkami docílila oteklé tváře a bodných zranění. „Hezky se mi to hrálo, muselo to být komické a holky, které v té scéně se mnou hrály, byly odbourané, to přiznávám.“ Takže smích Adéla Gondíková, Markéta Plánková ani Irena Máchová rozhodně předstírat nemusely. „Pokaždé, když jsme ten záběr opakovali, tak se holky rozchechtaly.“

KR 12

O úsměv na tváři se postaral nejen vzhled herečky, ale i její bezchybné šišlání, které si Kaira do této scény vymyslela. „S tím šišláním v dialogu jsem přišla sama a setkalo se to s úspěchem, takže jsem byla ráda. Víte, nejsem hlavní postava, to jsou všichni Krejzovi, a já jim tam jen malinko přihrávám,“ líčí se skromností herečka a prozrazuje, že tu svoji Martu si ještě hledá a přetváří k obrazu svému. „Snažím se jí vdechnout život, a aby ta postava měla svůj charakter. Proto jí třeba vkládám do úst ta cizí slova. Dělám to přehnaně a vždy, když mluví, tak schválně zdůrazňuji české slovo, které je podobné tomu anglickému. Musí to být hezky komické, ale ne trapné,“ poodkrývá Kaira své herecké tajemství. Sledujte seriál Krejzovi na televizi Prima.

Foto: TV Prima