Zpěvák Richard Pachman u soudu kvůli nebezpečnému pronásledování!

U Krajského soudu v Ostravě proběhlo líčení odhalující stalkera, který poslední čtyři roky posílal skladateli, zpěvákovi a spisovateli Richardu Pachmanovi výhružné sms, sledoval téměř každý jeho pohyb na cestách, vyhrožoval mu smrtí, přál trvalou invaliditu členům jeho rodiny, vyhrožoval smrtí jeho psů a vyhrožoval útokem na některých z Pachmanových koncertů, které se pak uskutečnily pod dozorem policie.


Obžalovaná fanynka Richarda Pachmana se do soudní síně dostavila zahalená a vyhýbala se všem přítomným médiím. Obžalovaná se vzdala možnosti vypovídat. V průběhu hlavního líčení, během výpovědi Richarda Pachmana, který byl k líčení přizván jako svědek, však vstupovala s komentáři.
Žena, která je obžalovaná za spáchání přečinu nebezpečného pronásledování podle § 354 odst. 1 písm. a), písm. c), trestního zákoníku a pokus přečinu porušení tajemství dopravovaných zpráv podle § 21 odst. 1 k § 182 odst. 1 písm. b) trestního zákoníku v období 4 let, se u soudu R. Pachmanovi omluvila za 3měsíční obtěžování v období od května do července 2012. Soud byl vzhledem k absenci počítačového specialisty odročen na 24. května 2013.
Pronásledování, útoky, výhrůžky smrtí, ztráta hesel k e-mailovým schránkách a webovým profilům a soukromí, policie, vyšetřování, podezírání, bezmoc, strach… To je obsahem páté knihy, autobiograficky laděného románu Richarda Pachmana Kdokoliv, který právě vychází v nakladatelství Knihovnice.cz. I když termín vydání byl naplánován před mnoha měsíci, souhra náhod chtěla tomu, že vychází den po soudu s osobou, jejíž protiprávní a trestné jednání se stalo námětem knihy, která vychází z prožitků úzkosti a strachu z pronásledování, kterými si Pachman prošel.


Richard Pachman, spisovatel, skladatel, zpěvák, malíř, autor historických románů Útes a Notre Dame, autobiografických knih Jak chutná bolest a Jak chutná život, bezmála třiceti autorských CD a stovek olejomaleb přichází s románem Kdokoliv, ve kterém na příběhu populárního hudebníka Michaela Mana poukazuje na alarmující rysy současné společnosti i na to, jak může být nezdravá láska nebezpečná a do jaké míry jsou v době počítačů a mobilních telefonů hranice našeho soukromí křehké a lehce prolomitelné. Postava Michela Mana je inspirována vlastní velmi psychicky náročnou čtyřletou zkušeností stalkingu Richarda Pachmana, který k románu říká: „Může se to stát komukoliv, i vám. Jednou přijdete domů, zapnete si počítač a zjistíte, že nemáte soukromí, že nemáte přístup ke svým mailům, kde jste stovkám přátel psali slova, která patřila jen jim, že někdo vám vidí do života, do vaší práce, do žaludku i do postele. Máte najednou pocit, že s vámi někdo cizí chodí i na toaletu, a přitom nevíte kdo a ani proč to dělá. Víte jen, že vaše soukromí už není soukromé a cítíte jen bezmoc a odporné zlo, jehož původce se skrývá někde v oparu doma u počítače a dělá vše pro to, aby nebyl identifikovatelný…“
Kdokoliv je napínavý příběh o každodenním vyrovnávání se se strachem ze stalkera, o vyšetřování policie. Je to román s detektivními prvky, který obsahuje i druhou stranu stalkingu, příběh posedlé fanynky, která se hudebníkovi mstí zřejmě za to, že o ni nejeví takový zájem, jaký si vysnila.

Foto: RP Music