Znovu vychází průlomové osmdesátkové album skupiny Precedens s Bárou Basikovou

Kapela Precedens, známá svým inovativním zvukem a silným vokálem, přináší fanouškům nostalgickou vzpomínku na 80. léta s reedovaným debutovým albem Doba ledová. Od založení v roce 1982 prošel Precedens několika vývojovými fázemi, než se dostal k tomuto zásadnímu okamžiku. Album, které kombinuje výrazné syntetické zvuky s ohromujícím vokálem, ukázalo kapacitu skupiny přesáhnout hranice žánrů a nabídnout posluchačům nezapomenutelný hudební zážitek.

Po počátečním období temného písničkářství s Janem »Saharou« Hedlem a intelektuální ironií Lumíra Tučka se kapelník Martin Němec spojil se syntezátory a Bárou Basikovou, což znamenalo zásadní změnu směru. Z klubových vystoupení se staly masivní koncerty ve velkých sálech, přičemž atmosférická hudba byla brilantně doplněna výtvarnými prvky.

Album, které právě reedujeme z roku 1988 v klasické sestavě, přináší mnoho hitů, které se staly kultovními. Skladby jako Černá bohyně, Doba ledová nebo Dívčí válka vyzařují nekonvenční hitovou popularitu. Hudbu a texty Martina Němce bravurně interpretuje Bára Basiková, která je stále jedním z nejvýraznějších ženských hlasů naší hudební scény. Precedens se logicky zařadil mezi kapely, které zásadně obohatily českou hudební krajinu. Reedované album je doplněno o rekonstruovaný obal s texty a stylový CD bonus.

Syntezátory a velký hlas spojeny v jedinečném debutu Doba ledová znovu na LP, CD a digitálně.

YT teaser: https://www.youtube.com/watch?v=g423kU5iRzA

 

Foto: Supraphon