Životní příběh legendy Hany Zagorové ožívá v audioknize

Již v pátek 2. února 2024 (jen čtyři dny před velkým vzpomínkovým galakoncertem v O2 aréně Pocta Haně Zagorové) vychází audiokniha memoárů Hana Zagorová … Dřív než to zapomenu, která přináší poutavý životní příběh jedné z nejznámějších a nejúspěšnějších našich zpěvaček. Hana Zagorová, která zemřela v srpnu 2022, se v knize otevřeně a odvážně podělila o své vzpomínky na cestu za štěstím a úspěchem, na lásku i životní strasti a radosti. Kniha vznikala na přelomu milénia (vydalo nakladatelství Ikar) ve spolupráci zpěvačky s publicistkou Míšou Zindelovou.

Audioknihu nyní citlivě načetla celoživotní přítelkyně Hany Zagorové herečka Vlasta Peterková, která dokázala vystihnout emoce a atmosféru zpěvaččina vyprávění. „S Haničkou jsme se potkaly už v roce 1964 na škole jako studentky herectví na Janáčkově akademii múzických umění a spolubydlící na koleji. Hanka byla velmi věrný člověk, který si držel své přátele. Byla taková vrba, vždy vyslechla, s nadhledem hezky a dobře poradila. Nikdy si na nic nestěžovala. Byla velmi pozitivní, krásně se smála,“ zavzpomínala Vlasta Peterková a ještě dodala: „Pro mě Hanka neodešla. Stále jsem v kontaktu s jejími nejbližšími, a tím si to vlastně prodlužujeme. Když se vidíme, mluvíme jenom o ní. Jsem pyšná, že byla moje kamarádka, a při načítání audioknihy jako bychom byly opět spolu a vyprávěly si.“

Audioknize dodává také kouzlo výběr úryvků z nejslavnějších a nejkrásnějších písní, z nichž některé si zpěvačka sama otextovala. Titul Hana Zagorová … Dřív než to zapomenu je vzácnou možností nahlédnout do života a duše legendární zpěvačky, která proslavila českou populární hudbu nejen v Česku a Slovensku, ale i v zahraničí. Dozvíte se o její rodině, dětství, tvorbě i o jejím manželovi Štefanu Margitovi, o přátelích, kolezích a fanoušcích.

Audiokniha vychází 2. února na CD-mp3 a má délku 5 hodin a 20 minut. Posluchači ji také najdou v digitální podobě na specializovaných audioknižních servisech jako např. Audiotéka, Audiolibrix či ke stažení na Supraphonline.

 

TEASER ► https://youtu.be/QE5F8pYx-FA

 

MULTILINK ► https://supraphon.lnk.to/ZagorovaDrivNezToZapomenu  

Foto: Supraphon