Žebřík kralovala Aneta Langerová a speciální ocenění převzal Richard Müller

Na vyhlášení ankety Žebřík 2014 Bacardi Music Awards triumfovala Aneta Langerová, která obsadila první místa ve třech kategoriích. Zpěvákem roku je opět Tomáš Klus, Skupinou roku jsou Chinaski a největším objevem se stal podle hlasování fanoušků Voxel.

Žebřík 2014 Aneta Langerová by Tomáš Vlach
Největší úspěch na udílení cen Žebřík zaznamenala Aneta Langerová. Patří jí prvenství v kategoriích Zpěvačka, Album (Na Radosti) i Skladba roku (Tráva). Navíc je jednou z protagonistek dokumentu o Martě Kubišové Magický hlas rebelky, který se stal Filmem roku.
Titul nejlepšího zpěváka podle výsledků dvouměsíčního hlasování na webu Anketazebrik.cz obhájil Tomáš Klus, Objevem roku je Voxel, trofej za Videoklip si odnesli PSH díky ztvárnění skladby Já to říkal a v kategorii Akce roku dominoval putovní festival Hrady.cz.
Na seznamu oceněných jsou rovněž Kryštof, Vypsaná fixa, Michal Hrůza a Slza, kteří obdrželi po dvou cenách, dále Ondřej Brzobohatý, Lenka Dusilová, Ewa Farna, Marpo, Imodium, Kyanid, festivaly Kryštof kemp a Rock for People či filmy Tři bratři a Fair Play. Během šestihodinové show bylo rozdáno celkem 28 sošek z dílny renomovaného tvůrce Václava Česáka.

VURmZacYvQeTjUjI0EJSC_zqHYdz7EHg5MTdJ-pDQ5x7sXpAD07bImbVqN9yYbRrT-3A97k
Jedním z vrcholů večera, jehož moderace se opět mistrně ujali Tomáš Hanák a Bára Poláková, bylo předání speciální ceny magazínu iREPORT, kterou tentokrát převzal Richard Müller. Slovenský zpěvák poté za doprovodu své kapely zazpíval největší hity své bohaté kariéry.
Koncertně se představili také Sabina Křováková, Ondřej Brzobohatý, Aneta Langerová, Vypsaná fixa a punkrockové trio Inekafe, poté následovala after party pod taktovkou DJs Friky + Flux a Maceo.
„Královnou letošního Žebříku se zcela zaslouženě stala Aneta Langerová, která své kvality potvrdila také parádním koncertem. Jsme rádi, že se Žebřík odehrál v nově zrekonstruovaném areálu DEPO2015 a věříme, že tento prostor bude vhodným zázemím i pro další významné hudební akce,“ komentoval páteční slavnostní ceremoniál ředitel cen Jarda Hudec. Hodinový záznam z finálového večera odvysílá Česká televize ve středu 8. dubna ve 21.45 na ČT Art.

Žebřík 2014 Vypsaná fixa by Tomáš Vlach

Kompletní výsledky najdete na: www.anketazebrik.cz

Foto: Žebřík 2014 Bacardi Music Awards / Tomáš Vlach, Jana Braunová