Zdeněk Svěrák připravuje novou knihu a vzpomíná na své dětství

Populární herec a oblíbený český autor Zdeněk Svěrák připravuje novou knihu. Inspiraci tentokrát hledal především ve vzpomínkách na svá klukovská léta. Titul s názvem Zdeněk Svěrák – Po strništi bos vyjde v říjnu 2013!


Po uvedení titulů Vratné lahve, Povídky a Nové povídky, které se téměř okamžitě po vydání na trh staly bestsellery – v součtu se prodalo přes neuvěřitelných 236 000 výtisků, připravuje Zdeněk Svěrák ve spolupráci s Nakladatelstvím Fragment již svou čtvrtou knihu pro dospělé čtenáře. Opět se bude jednat o příběh, který je inspirován skutečným životem. Tentokrát však bude vyprávěný očima sedmiletého chlapce.
A jak získat autentický pohled malého dítěte na svět kolem? Autor vysvětlil svou »přípravu« následovně: „Abych se do toho vpravil, včera při procházce liduprázdným podzimním krajem jsem si na polní cestě klekl. Měl jsem přece ve svých sedmi osmi letech ty oči, co mám teď, akorát byly níž. V kolenou mi zapraskalo a stromy podél cesty rázem vyrostly. Cesta se rozšířila, a co bylo přede mnou na zemi, listí, větvičky, štěrk, stopy pneumatik traktoru, bylo blíž a chtělo se mi vzít to do ruky nebo si na to sáhnout.“ Termín uvedení titulu Zdeněk Svěrák – Po strništi bos je plánován na říjen 2013.

Foto: Supraphon