Zdeněk Svěrák dostal titul Čestný znalec piva!

Populární český herec, scenárista a režisér Zdeněk Svěrák získal čestný titul Honorary Connoisseur piva Pilsner Urquell. Během slavnostního vyhlášení soutěže o nejlepšího českého výčepního přijal ocenění z rukou staršího obchodního sládka Václava Berky. Titul čestného znalce uděluje Prazdroj osobnostem, které nezávisle šíří dobré jméno plzeňského originálního ležáku u nás i ve světě.


„Já jsem byl zvědavý, jaké budu mít číslo. Miloš Forman má 007 a já, jak koukám, 036. Asi proto, že jsem se v tomto roce narodil. Jinak já tu lásku k pivu mám po tatínkovi. Jako dítě jsem žil na periferii a můj tatínek občas chodil s kamarády k Pinkasům. Nemohl jsem pochopit, proč chodí takovou dálku. A pak jsem to pochopil, protože tam mají to nejlepší plzeňské pivo,“ prohlásil Čestný znalec piva Pilsner Urquell Zdeněk Svěrák.
Zdeněk Svěrák přijal během slavnostního večera prestižní soutěže o nejlepšího českého výčepního piva Pilsner Urquell personifikovanou plaketu, která stvrzuje jeho příslušnost ke společnosti významných čestných ambasadorů plzeňského piva ve světě. Zařadil se tak po bok režiséra Miloše Formana, herce Jaromíra Hanzlíka či například hokejistů Martina Straky a Jaroslava Špačka.

Foto: Prazdroj