Za Hrubešovou musela zaskočit kaskadérka

Herečku Markétu Hrubešovou jsme navštívili při natáčení exteriérové scény do seriálu Modrý kód. V seriálu hraje manželku Štěpána Slavíka, kterého ztvárňuje Jan Plouhar. Scénář předepsal Markétě dopolední běh, při kterém ji v parku srazí čtyřkolka a v kritickém stavu je převezena na rubavský urgent.

marketa_hrubesova_3

Na místě natáčení exteriéru byl připraven celý štáb, kterému velel režisér Jaromír Polišenský. Samotný náraz a pád za herečku zaskočila kaskadérka Kateřina Popelková. Markéty jsme se zeptali, zdali musela někdy natáčet nebezpečnou scénu bez kaskadérského záskoku. „Natáčení bývají mnohdy docela dobrodružná. Letní scény se zásadně točí v zimě a naopak, tak by se občas hodila i nějaká příprava pro otužilce,“ sdělila nám herečka. „A taky, když je ve scénáři zmínka o nějakém zvířeti, tak většinou zpozorním. Jednou mi totiž »zaručeně vycvičená« kočka prokousla ruku. Následoval odjezd do nemocnice a tetanovka. Takže vím, o čem mluvím. Ale také už jsem se v dubnu koupala v princeznovských šatech v horském vodopádu, který měl 6°C,“ vyprávěla dál Markéta.

marketa_hrubesova_s_dublerkou_nalicene_od_krve

V seriálu Modrý kód se dostáváte na jednotku intenzivní péče. Co vy a lékaři? Musela jste sama někdy na urgentní příjem? „O těchto věcech velmi nerada mluvím, protože je to velmi osobní. Nicméně smekám před všemi, kteří tuto profesi dělají. Zdraví naše i našich blízkých je ta nejdůležitější věc na světě, ale bohužel na to velmi často zapomínáme. A řešíme nesmysly… A taky občas zbytečně riskujeme. A pak bychom dali, nevím co, aby nás lékaři zase dali do kupy,“ dodala Markéta.

nataceni_je_nekdy_dramaticke

„Už jsem pro Modrý kód dělala dvě věci, ale rozhodně jednodušší než je srážka se čtyřkolkou. Byla jsem jako spolujezdec při bouračce a na jaře jsem se plazila pod ostnatým drátem v uniformě,“ dodala kaskadérka Kateřina Popelková, která za Markétu Hrubešovou kaskadérskou scénu zaskočila.

marketa_hrubesova_6 hrubesova_5 marketa_hrubesova

Foto: TV Prima