VyVolená Tereza Pergnerová: Zůstávám člověkem a netlačím na pilu!

Na obrazovky Primy se již tento měsíc vrátí bezpochyby nejpopulárnější reality show u nás. Stačí jedno stisknutí ovladače a o dvanácti odvážlivcích se dozvíte i to, co by na sebe nikdy neprozradili. Silné emoce, intimní chvilky, napětí, hádky a nekonečná přítomnost kamer, to všechno kvůli výhře pěti milionů korun. A jako moderátorka se vrací osvědčená Tereza Pergnerová.


Naposledy jste se objevila na televizní obrazovce téměř před rokem. Co jste od té doby dělala a čemu jste se věnovala?
Věnovala jsem se dětem a charitě. Odmítla jsem pár nabídek a čekala, až přijde něco, co potěší profesně i lidsky. Jsem zvyklá to tak dělat, zůstávám pak hlavně člověkem, a to je má svoboda a jistota. Netlačím na pilu.

Kývla jste na nabídku moderovat VyVolené hned nebo jste si vzala nějaký čas na rozmyšlenou?
Nabídka mě nesmírně potěšila, ale nechala jsem si tři dny na rozmyšlenou. První den je nadšení, druhý otázky a odpovědi a ten třetí se obvykle umím rozhodnout.

Jak se na moderování VyVolených těšíte a připravujete?
Vyvolení jsou součástí mého života, takže se těším. Určitě zároveň tuším, že leccos bude jinak, svět se posunul o kus dál. Čekají nás zkoušky, leccos se připravit dá, ostatní je dílem toho všeho kolem nás.

Co od nové řady VyVolených očekáváte? Myslíte, že vás může ještě něco překvapit nebo zaskočit?
Určitě může, a dokonce se právě na takové okamžiky těším, proto do VyVolených jdu. Může se stát mnoho nepředvídaných věcí. K VyVoleným to patří a nikdy to nemůže být stejné, je to týmová práce a já jsem pyšná, že budu součástí týmu – součástí všech těch, kteří nejsou vidět, ale bez nich by to nešlo.

Vzpomenete si na nějakou kuriózní situaci, kterou jste během natáčení VyVolených zažila?
Víte, nerada bych se příliš ohlížela. Žiju přítomností a soustředím se na nové lidi, jejich osudy a důvody, proč do toho půjdou. Cítím respekt.

Dokážete si vybavit někoho z účastníků minulých řad VyVolených, který vás nějakým způsobem ovlivnil, nebo na kterého nezapomenete?
Jeeee, je jich spousta. Nerada bych na někoho zapomněla. Oni vědí, že je mám v hlavě.

Jste s někým z účastníků VyVolených stále v kontaktu?
Dostala jsem od některých SMS k narozeninám nebo k Vánocům. S Reginou jsem vedla jeden dlouhý hovor v době, kdy jsem byla na mateřské s Nathálkou. Michal Fraš byl se mnou ještě před pár lety v kontaktu. Honza Kameník taktéž. Prostě na ně vzpomínám jako na odvážný týpky.

Jaký by podle vás měl být vítěz čtvrté řady VyVolených?
Obyčejný člověk, jeden z nás. Někdo, kdo kašle na falešnou slávu, kdo přijde, bude, vezme výhru a vrátí se zpět do svého života.

Práce na tomto projektu bude hodně časově náročná, jak to budete zvládat s rodinnými povinnostmi a péčí o děti?
Jako každá máma. Normálně jsme na to dva. Škola, školka, zkoušky a večer přenos.

Stále bydlíte mimo Prahu, jak budete řešit přesuny? Budete denně dojíždět nebo se na nějaký čas přemístíte do Prahy?
Stále bydlím v Rakovníku a nemám v úmyslu se stěhovat. Mám Rakovník ráda a šedesát kilometrů není nic. To jsem dojížděla i u jedničky nějaký čas. A ještě jsem k tomu vysílala v rádiu. Teď budu dojíždět jen na VyVolené, takže jsem trénovaná. Únava je pak projev, že děláme něco poctivě.

Nová vila VyVolených
V současné chvíli je vila VyVolených těsně před dokončením a stojí na Barrandově. Soutěžící budou obývat prostor, který jim poskytne dvě ložnice, obývací pokoj, kuchyni a koupelnu. Součástí vily je také terasa s bazénem
a vířivkou.

Zprávy z vily
Od 12. srpna 2013 do Vánoc budou součástí zpravodajské hodiny na Primě i Zprávy z vily. Všechno podstatné, co se během dne odehrálo mezi VyVolenými, bude moderovat VIP reportér Tomáš Kraus, kterého bude střídat moderátorka Monika Zajícová. Zprávy z vily tak dočasně nahradí Reportéry na vaší straně.

Prima:
úterý – volba
čtvrtek – výzva
pátek – duel
sobota – speciál
neděle – rekapitulace
Prima love:
každý den kromě
neděle – rekapitulace

Legenda se vrací
Reality show VyVolení byla poprvé uvedena v Maďarsku pod názvem Való Világ (Skutečný svět).
• TV Prima odvysílala tři řady reality show, první vyhrál Vladko Dobrovodský, druhou Tony Jalovec a třetí Milan Vobořil.
• Všechny tři řady VyVolených moderovala Tereza Pergnerová.
• Do vily VyVolených v průběhu show vstupovali i VIPhosté, mezi nimiž byl například hudební skladatel Karel Svoboda nebo jeho manželka a zakladatelka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová.
• Ústřední píseň první řady reality show s názvem Lepší zůstanou nazpívala Helena Zeťová; i druhá řada měla svůj titulní singl Dotkni se slávy, který
nazpívala Dara Rolins. Třetí řada se vrátila ke znělce první řady.
• Nejúspěšnější díl VyVolených v roce 2005 sledoval rekordní počet diváků – 2 207 000!

Foto: TV Prima