Vydra s Bouškovou na cestách

Češi na cestách navazují na oblíbený seriál Ženy na cestách. Tentokrát vás čekají rozmanité dvojice, které se seznámí až na letišti a do poslední chvíle netuší, s kým ani kam pojedou. V osmi dílech navštívíme blízké i exotické destinace – Řecko, Turecko, Tunisko, Egypt, Zanzibar, Kapverdy, Dominikánskou republiku a Senegal. Pořadem provázejí Václav Vydra a Jana Boušková. Premiérově uvidíte od 10. ledna každou neděli v 18 hpodin na Primě.

P1390712
Nechte se překvapit, jak se spáruje dvanáct Čechů a Češek. Čekají vás někteří výrazní soutěžící z pořadu Prostřeno! a pár dalších známějších tváří. Budou si užívat místního života i poznávat pamětihodnosti. Ale jak se sžijí navzájem – bude docházet ke konfliktům, nebo si to společně pořádně užijí?
A na koho se můžete těšit?
Martin (29) – obchodní zástupce, sám sebe by popsal jako workoholika a kliďase: „Ani manželka mě nenasere.“ V učňáku mu shořely vlasy při flambování špízu. Chtěl by jet s chlapem, aby manželka nežárlila.
Roman (37) – prodavač sanity, charakterizuje se jako typický »střelený« střelec, vznětlivý, romantický, zábavný, výřečný, také je prý dost přelétavý. Baví ho ezoterika, vykládání karet a vahadlo. Nesportuje, a ani ho sport nezajímá. Ideální večer si představuje jako romantiku ve vířivce při svíčkách s šampaňským a potom společné prožití noci.
Ladislav J. (37) – řidič autobusu, ještě před dvěma lety vážil 170 kilogramů, ale pak šel do sebe a už má dole 42 kilo. Už dva roky navštěvuje jako dobrovolník dětský domov a bere malé děti na výlety a vymýšlí pro ně různé akce. Také pravidelně chystá víkendový program pro 19letého kluka s postižením. Rád poslouchá staré gramofonové desky.
Josef (50) – stavař, sám o sobě říká: „Jsem dinosaurus, kterej do týhle doby nepatří. Nemám rád Facebook a lidi, co pořád sjíždí internet.“ Teď nejezdí nikam. Manželka a děti vyčerpají celý rozpočet. Ale po Česku jezdí, je totiž krásné. Je upovídaný a má smysl pro humor – na otázku „Pas?“ odpověděl: „Obvod? 108!“
Ladislav Ch. (64) – pracující důchodce. Je dvakrát rozvedený a po 17 letech znovu žije se svou první manželkou Alenou, se kterou má dvě děti. Vztah je to však pouze víkendový, oba si dopřávají volnost a při cestování na něj manželka určitě prý žárlit nebude. Bydlí v Krkonoších a je také propagátorem krkonošské slovesnosti. Mezi koníčky patří právě cestování. Už od dětství obdivoval Zikmunda a Hanzelku a přál si být jako oni.
Zaboj (71) – důchodce, který se ještě stále živí jako hudebník. Chová králíky a nutrie. Sám o sobě říká: „Jsem veselý člověk, mám rád legrační lidi, nejsem upjatý a uzavřený.“ V roce 1968 (bylo mu 24) mu emigrovala máma, pak obě sestry. Dlouho ho nepouštěli do zahraničí, pak máma naštěstí dostala amnestii, tak směl i vycestovat.
Darja (19) – studentka střední školy a asi nejznámější účastnice pořadu Prostřeno! – umí být milá i protivná a je hodně praštěná. Dříve se intenzivně věnovala krasobruslení. Jí všechno. Má ráda sushi. Vyzkoušela by klidně i brouky a hady.
Dominika (21) – blogerka a youtuberka, chtěla by být herečkou. První blog založila v 11 letech. Říká o sobě: „Jsem blondýnka, mám ráda styl Barbie a možná vypadám povrchně, ale věřím, že nejsem hloupá, a vím, co od života chci. I já mám své chyby a nedostatky. Mrzí mě, že se najdou i takoví lidé, co dokážou jen kritizovat, aniž by mě znali.“
Věra (30) – na mateřské dovolené, sama o sobě mluví jako o tučňákovi. Tvrdí, že i když má 130 kilo, tak se za ně nestydí. Je velmi upřímná a vše říká na rovinu. Cizí jazyky neumí. U moře byla ve čtyřech letech a pak na jeden den autobusem v Itálii. Letadlem nikdy neletěla.
Tereza (30) – modelka, svobodná a nezadaná :-). Tereza má už od dětství hrůzu z pavouků. Když je vidí, pláče. Kamarád k ní musí dojet i v deset hodin večer, aby ho zneškodnil. Na pavouka se nepodívá ani v časopise. Jejím největším snem je Thajsko a Bali. Nejraději by za parťáka chlapa ve věku 30–50 let. „Velkýho, vtipnýho, co vypadá jak dřevorubec.“ Když to bude gay, tak nevadí, jen nesmí být hezčí než ona.
Lucie (40) – grafička, rozvedená a bezdětná, její manžel pocházel z Egypta. Lucie o sobě prohlašuje, že je duší cestovatelka a každý rok projet nějakou novou zemi je pro ni téměř životní nutností. Nejvíce ji kromě ochutnávání místních pokrmů lákají místa s odlišnou kulturou, zvyky a tradicemi. Ráda by si udělala sommelierský kurz.
Irena (50) – vyučená paličkářka krajek, nyní je v domácnosti a stará se o dvě děti z dětského domova. Manžel však před čtyřmi lety potkal na rybách svou novou lásku a Irenu i s dětmi opustil. Plavat se naučila až v sedmnácti letech, dodnes si moc nevěří a bojí se do hloubky.

Foto: TV Prima

1920x1080px_osudy_hvezd