Vydá se dcera Petra Muka Noemi ve stopách slavného otce?

Víkendový rodinný festival Kouřimská skála věnovaný vzpomínce na Petra Muka má za sebou další ročník. Přilákal na dva tisíce diváků. Letošní Skála měla ve znamení hned několikeré výročí: nedožité padesáté narozeniny Petra Muka, pětileté výročí od jeho tragického odchodu a třicet let od vzniku jeho skupiny Oceán.

Noemi Mukova - foto SYS_1639
Organizátoři koncertu – umělcovi přátelé a jeho domovská agentura – pozvali hosty, kteří s Petrem spolupracovali nebo k němu měli nějakým způsobem blízko, ať už to byl Petr Kolář, České srdce, Maxim Turbulenc, Všichni svatí, Covertrio+ či David Deyl. Svoje umělecké talenty představila i Kouřim, která přijala festival za svůj.

Ocean a pm band - foto SYS_2092
Hlavními hvězdami byli ovšem nejbližší Mukovi hudební souputníci: skupina Oceán a p.m. band. V jednu chvíli se dokonce spojily obě, respektive všechny tři jeho kapely – neb s vokály shalomských Jan a Míši a s účastí Petra Honse. Důstojnou vzpomínku na předního českého zpěváka podtrhlo vystoupení jeho čerstvě devítileté dcery Noemi s písní Spolu, kterou si z pódia odvedli společně dědečkové Ladislav Muk a František Hejčík.
Festival Kouřimská skála opět připomněl, jak dobré písně Petr Muk psal a zpíval. Letošní ročník je pryč, ať žije ten nadcházející.

Další info zde: www.petrmuk.cz

Foto: Warner Music / Josef Sýs

FB_post_chalupari