Vsadil Michal David na správného koně?

Je to jen pár dní, kdy se na youtube objevila písnička Žít jen svou láskou. Zpívá ji čerstvě šestnáctiletá Nelly a nejenže už má letní hit, který se blíží ke 100 000 shlédnutí, dokonce také boduje v hitparádě rádia Kiss. Čím je výjimečný nejen song, ale i mladá interpretka?

michal david

Jak poznat talent, co rozhoduje na tenké hranici mezi úspěchem a neúspěchem? „Denně mi chodí nabídky na spolupráci do mailu i na facebooku. Nelly mě zaujala barvou hlasu prakticky okamžitě,“ vzpomíná Michal David na první kontakt se zpěvačkou, pro kterou později napsal právě písničku Žít jen svou láskou. Pro Davida není těžké během několika vteřin poznat, zda má smysl se někým zabývat nebo ne.

Nelly

Možná to zní krutě, ale v tom obrovském množství žádostí snad ani není možné pracovat jinak. „Až bude Nelly nějakých osmnáct, devatenáct, už bude super vyzpívaná. Navíc jsme se shodli, že se nemá smysl za každou cenu hrnout do dance stylu, ten tu dělá každý. Všichni se snaží kopírovat Rihannu nebo Beyoncé, ale myslím, že potřebujeme něco jiného. Proto jsme zvolili takový poprock. Lidé chtějí normální zpěvačku s pěkným hlasem, nic umělého. Ale pro jistotu jsme jí udělali i popovou verzi, kterou brzy pustíme,“ má jasno král českých hitmakerů.

Nelly_foto z klipu

Líbí se mu i videoklip, který k songu vzniknul. Přesně se prý hodí k létu, je plný radosti, úsměvů a samozřejmě i zmrzliny. „Zkrátka to všechno sedí, dohromady to tvoří celek. Důkazem je, že se evidentně líbí, jinak by se na to nedívalo tolik fanoušků,“ usmívá se spokojený David. Pro Nelly (celým jménem Nelly Řehořovou) to přitom není první zkušenost s českým showbyznysem. I přes své mládí si zahrála například ve filmu Špunti na vodě, s Michalem Hrůzou do něj zazpívali titulní píseň Sázava a v roce 2014 si odnesla Cenu internetu ze soutěže Česko zpívá.

 Nelly_foto z klipu2

Hitparádu rádia Kiss najdete zde:

 

 https://www.kiss.cz/kissparada/

 

Podívejte se na klip Žít jen svou láskou zde:

 

 https://www.youtube.com/watch?v=Ta2l8H7AK8M

 

Foto: Aneta Kupcová, archiv Nelly, facebook Michala Davida